کد خبر : ۳۲۵۳۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تولید تصفیه کننده آب آشامیدنی زیست تخریب پذیر

معاون پژوهش وفناوری دانشگاه آزاد اسلامی گرگان با اشاره به فعالیت های مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه، گفت: در حال حاضر در این دانشگاه 4 شرکت و هسته فناور داریم که 2 شرکت دانش بنیان شدند.

تولید تصفیه کننده آب آشامیدنی زیست تخریب پذیر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر مازیار احمدی گلسفیدی اظهار کرد: دانشگاه های نسل جدید، به عنوان دانشگاه های نسل چهارم و کارآفرین و تولیدکننده مهارت های حرفه ای شناخته می شوند. دانشگاه آزاد اسلامی هم در این راستا یکی از مهمترین رسالت های خویش در حوزه پژوهش و فناوری را بحث کارآفرینی برای دانش آموختگان و فارغ التحصیلان بخصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است.

وی افزود: اشتغالزایی و کارآفرینی در دهه های گذشته جزو رسالت های دانشگاه نبود و دانشگاه تنها در حوزه پژوهش و آموزش فعالیت می کرد، اما امروز یکی از مهم ترین رسالت های این دانشگاه تولید اشتغال و کارآفرینی برای دانشجویان است.

احمدی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی گرگان این کار را در چندین فرایند پیگیری می کند، تصریح کرد: یکی از این اقدامات ایجاد مرکز رشد واحدهای فناور است که در این مرکز ایده دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه تحت نظر اساتید مجرب دانشگاه به محصول قابل تجاری تبدیل می شود.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان ادامه داد: بسیاری از دانشجویان دارای ایده هستند که قابلیت تجاری شدن و تبدیل به سرمایه را دارد. مهمترین وظیفه مرکز رشد دانشگاه جمع آوری ایده های فناورانه دانشجویان و تبدیل آنها به ایده تجاری شده و تولید ثروت است.

وی با اشاره به فعالیت دو شرکت دانش بنیان در این دانشگاه، خاطرنشان کرد: یکی از این شرکت ها در زمینه تولید شیرین کننده بدون کالری به صورت جامد و مایع فعالیت می کند و در حال اخذ مجوزهای لازم قانونی است. اعضای این شرکت که شامل تعدادی از دانشجویان و اساتید این دانشگاه هستند، توانستند برای اولین بار شیرین کننده بدون کالری را با حدود 300 برابر شیرینی شکر معمولی تولید کنند. در حال حاضر در این شرکت 4 نفر به صورت مستقیم و 8 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند.

احمدی بیان کرد: شرکت دیگری نیز در این دانشگاه در زمینه تولید تصفیه کننده آب آشامیدنی فعالیت می کند که توانسته نمونه ای زیست تخریب پذیر را برای تصفیه آب تولید کند. در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب استان گلستان خریدار محصول این شرکت است. در این شرکت نیز 3 نفر به صورت مستقیم و 7 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

انتهای پیام

کلید واژه :

تصفیه آب

،

تصفیه

،

آب

،

تصفیه کننده

،

آب آشامیدنی

،

زیست تخریب پذیر

ثبت نظرات
captcha