کد خبر : ۳۲۴۴۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه موقت اهواز گفت

تداوم آتش سوزی هورالعظیم را کانون گرد و غبار خواهد کرد

اهواز - پایگاه خبری محیط زیست ایران - امام جمعه موقت اهواز گفت: اگر آتش سوزی در هورالعظیم مهار نشود این تالاب به کانون گرد و غبار برای خوزستان و کشور تبدیل می شود.

تداوم آتش سوزی هورالعظیم را کانون گرد و غبار خواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش آیت ا... محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز در محل مصلای مهدیه امام خمینی (ره) بیان کرد:چند ماهی است که بخش عراقی تالاب هورالعظیم
درحال سوختن است و اگر این روند ادامه یابد هورالعظیم به کانون گرد و غبار تبدیل می شود که دود آن به چشم مردم خوزستان و کشور خواهد رفت.
وی گفت: متاسفانه کشور عراق توجهی به این موضوع ندارد در حالی که این موضوع مشکلاتی را برای سلامتی مردم شهرستان های مرزی همچون هویزه ایجاد کرده است از این رولازم است که هر چه سریعتر وزیر امور خارجه این موضوع را پیگیری کند تا آتش در هور هر چه زودتر خاموش شود.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: وزارت نیرو نیز باید با رها سازی آب کرخه به تالاب،در خاموش کردن این آتش مشارکت داشته باشد؛ هر چند می دانیم که منابع آبی خوزستان کم است اما برای جلوگیری از بروز مشکلات بزرگتر در آینده، چاه ای نداریم.
امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: این مشکل را با رییس جمهوری نیز مطرح کرده ام و از دولت خواستاریم که این مشکل در مدت زمان کوتاهی حل شود.
وی با اشاره به وضعیت آب شرب آبادان و خرمشهر نیز گفت: تلاش های خوبی برای رفع شوری آب آبادان و خرمشهر انجام گرفت اما هنوز آب روستاهای این شهرستان شور است و باید چاره ای از سوی مسئولان اندیشیده شود.

** فتنه گران عامل حمله به کنسولگری ایران در بصره
امام جمعه موقت اهواز درادامه خطبه ها با اشاره به حمله به کنسولگری ایران در بصره عراق افزود: عامل این حمله فتنه گران و عوامل دست نشانده آمریکا و رژیم صهیونیستی مانند منافقین، داعش، وهابیون، و پیروان فرقه موسوم به یمانی بودند.
وی گفت: هر چند مردم عراق از وضعیت خدمات رسانی دولت خود اظهار نارضایتی کردند و به خیابان ها آمدند اما این عوامل ضد مردم و دولت عراق، از این فرصت استفاده کرده و به کنسولگری ایران در بصره حمله کردند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هدف از این کار را ایجاد اختلال بین روابط مردم و دولت ایران به عراق دانست.
آیت ا... حیدری بیان کرد: کنسولگری ایران در بصره به ساختمان جدید منتقل و فعالیت خود را مجدد آغاز کرد که این حرکت از سوی دولت عراق، مشت محکمی بر دهان دشمنان و بدخواهان مسلمانان است.
خطیب جمعه اهواز همچنین با بیان اینکه مراسم حج امسال در آرامش و نظم کامل انجام گرفت گفت: خوب شدن رفتار عربستان با حجاج نشان دهنده درست شدن رفتار آنها نیست بلکه عربستان از اقتدار جمهوری اسلامی در عراق و سوریه ترسیده است و از رفتارهای زشت خود عقب کشیده است.

** اقتدار ایران در حمله موشکی به مواضع گروهک های ترویستی
وی درادامه خطبه های نماز جمعه با قدردانی از نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران
گفت: حمله موشکی سپاه به مقر تروریست ها در کردستان عراق نشان دهنده پای کار بودن نیروهای نظامی کشور است و اقتدار جمهوری اسلامی با این حرکت به نمایش گذاشته شد که دشمنان خارجی و داخلی بدانند توان رویارویی با نظام جمهوری اسلامی را ندارند.
وی همچنین به برگزاری اجلاس سه جانبه بین ایران، ترکیه و روسیه درباره بحران سوریه اشاره کرد و افزود: برگزاری این اجلاس به دشمنان ایران نشان داد که قدرت نظام جمهوری اسلامی همواره در حال رشد و بزرگ شدن است.
امام جمعه موقت اهواز همچنین به نشست رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و بیان کرد: در این نشست رهبر معظم انقلاب صحبت های حکیمانه ای را با اعضای مجلس خبرگان رهبری داشتند که در آن به اوضاع فعلی کشور اشاره و از تشکیل اتاق جنگ در برابر جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمنان خبر دادند.
وی گفت: همچنین رهبر معظم انقلاب در خصوص انتقاد از دولت و دستگاه ها فرمودند که انتقاد باید همراه با ذکر نکات مثبت باشد تا موجب نارضایتی از دستگاه ها و دولت در کشور نشود.
خطیب جمعه اهواز در ادامه بیان کرد:دشمنان اسلام در ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی نتوانستند کاری بکنند و امروز نیز با قوی شدن این نظام، هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

انتهای پیام

کلید واژه :

گرد و خاک

،

ذرات معلق

،

آلودگی هوا

،

گردو غبار

،

هورالعظیم

ثبت نظرات
captcha