کد خبر : ۳۲۲۲۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تورج همتی

هوای مشهد سالم شد

مشهد- پایگاه خبری محیط زیست ایران- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: پس از چهار روز پیاپی آلودگی هوا امروز بیست و سوم شهریور ماه میانگین شاخص کلی کیفیت هوای کلانشهر مشهد وضعیت سالم را نشان می دهد.

هوای مشهد سالم شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تورج همتی روز جمعه شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را 95 آی.کیو.آی (AQI) اعلام و بیان کرد: البته همچنان پنج منطقه این کلانشهر دارای هوای آلوده هستند و افزایش تخلیه آلاینده ها احتمال شدت آلودگی را ایجاد می کند.
وی افزود: هم اکنون حجم آلاینده ها در منطقه امامیه با 119، شهید کریمی، سرافرازان و شهید مفتح هر یک با 108 و چمن با 102 آی.کیو.آی بالاتر از حد مجاز و در وضعیت هشدار قرار دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: افراد حساس، بیماران قلبی، زنان باردار و سالمندان از حضور در مناطق آلوده خودداری کنند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا در کمتر از 50 آی.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین 50 تا 100 در وضعیت عادی است.
شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 آی.کیو.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است و اعداد بین 151 تا 200 آی.کیو.آی حالت هشدار و آلوده برای همه سنین محسوب می شود و وضعیت هوا با آی.کیو.آی بین 200 تا 300 در حالت اضطرار و بیشتر از 300 نیز در حالت بحرانی قرار می گیرد.
در پنج ماه نخست امسال کلانشهر مشهد 17 روز هوای پاک، 117 روز هوای سالم، 15 روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و سه روز هوای ناسالم برای تمام افراد داشته است.

کلید واژه :

هوای

،

مشهد

،

سالم

،

شد

،

ثبت نظرات
captcha