کد خبر : ۳۲۲۲۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ناصر کرمی

شرایط اقتصادی کشور حمایت از فرهنگیان را ضرورت بخشیده است

بوشهر- پایگاه خبری محیط زیست ایران- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: شرایط اقتصادی کشور و التهابات موجود حمایت از فرهنگیان به عنوان قشری آسیب پذیر را ضرورت بخشیده است.

شرایط اقتصادی کشور حمایت از فرهنگیان را ضرورت بخشیده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،ناصر کرمی روز جمعه در نشست هم اندیشی افزود: با هدف تربیت عمیق فرزندان استان و آینده سازان کشور، باید وضعیت معیشت معلمان بهبود یابد تا آنها بدون دغدغه در امر تعلیم و تربیت تلاش کنند.
وی بیان کرد: در این ارتباط تجدید نظر در نظام پرداخت ها به فرهنگیان با توجه به شاخص هایی همچون موقعیت استراتژیک، مناطق دارای آلایندگی و سکونت مرزی امری ضروری است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: این نهاد تربیتی نیازمند همکاری آحاد جامعه است و با توجه به اینکه در آستانه شروع سال تحصلی قرار داریم باید زمینه برای حل مشکلات مالی و تجهیزاتی مدارس فراهم شود.
کرمی ادامه داد: در این ارتباط دستگاه های اجرایی استان و بویژه شهرداری ها می توانند در موفقیت روز افزون آموزش و پرورش نقش آفرینی بسزایی داشته باشند.
وی با اشاره به موفقیت دانش آموزان استان در کنکور امسال اظهار داشت: اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان با همکاری استانداری، شهرداری ها و دهیاری های استان از عوامل مهم در کسب این موفقیت ارزشمند بود.
کرمی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: 230 هزار و 820 دانش آموز در 7 هزار و 950 کلاس درس در قالب 2 هزار و 330 واحد آموزشی سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.
وی افزود: شمار دانش آموزان استان بوشهر در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته 14 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.
کرمی ادامه داد: در این بین مهمترین چالش ما برای آغاز سال تحصیلی جدید، کمبود نیروی آموزش است که انتظار داریم با تقویت مدارس شبانه روزی، حمایت از طرح روستا مرکزی و تجمیع مدارس زیر نرم این مشکل را برطرف کنیم.
وی یادآور شد: هم اکنون 14 هزار و 375 نیروی آموزشی در استان فعالیت می کنند که با توجه به کمبودهای این موجود این شمار نیرو نیازمند افزایش است.
کرمی افزود: 552 نیروی آموزشی تا پایان شهریور بازنشسته می شوند این درحالی است که مجموع ورودی های ما از محل فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان 266 نفر است.
وی گفت: با این شرایط در بخش نیروی آموزشی 2 هزار و 889 نیرو کم داریم که با احتساب یکهزار و 52 نفر حق التدریسی که داریم مابقی(یکهزار و 837 نفر) باید بصورت غیرموظف پوشش داده شوند.

کلید واژه :

شرایط

،

اقتصادی

،

کشور

،

حمایت

،

از

،

فرهنگیان

،

را

،

ضرورت

،

بخشیده

،

است

،

ثبت نظرات
captcha