کد خبر : ۲۹۶۹۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت

ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی برای نذورات

مشهد- پایگاه خبری محیط زیست ایران- مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: استفاده از لیوان و ظروف پلاستیکی برای توزیع مایعات داغ و غذاهای نذری در ایستگاههای صلواتی و مراسم مذهبی طی ایام محرم و صفر ممنوع است.

ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی برای نذورات

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی اصغر حسنی روز چهارشنبه افزود: ریختن مایعات داغ در ظروف پلاستیکی خطر سرطان زایی دارد لذا استفاده از لیوان کاغذی و شیشه ای برای این کار توصیه می شود.
وی اظهار داشت: استفاده از لیوان پلاستیکی برای مایعات سرد در تکیه ها، مساجد و ایستگاههای صلواتی بلامانع است.
وی گفت: در ایام محرم و صفر 180 گروه بازرسی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر تهیه و توزیع نذورات، رعایت اصول بهداشتی در اماکن عمومی و محل برپایی عزاداریها نظارت دارند.
حسنی افزود: 140 تیم نظارتی از این تعداد در شهر مشهد فعالیت داشته و مابقی در دیگر شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال هستند.
وی اظهار داشت: گروههای مزبور به صورت مستمر از محل برپایی عزاداری ها از جمله مساجد، تکایا، حسینیه ها، ایستگاههای صلواتی و خیمه های توزیع نذورات بازدید می کنند.
مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزاری دوره های آموزشی ویژه برگزارکنندکان مراسم مذهبی، توزیع پیامهای بهداشتی و نصب تابلوی تبلیغاتی حاوی پیامهای بهداشتی را از دیگر اقدامات در این ایام ذکر کرد.
وی گفت: تمام افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی در هیاتها و تکایا، مساجد و خیمه های عزاداری فعالیت می کنند به منظور جلوگیری از انتقال بیماری باید کارت بهداشتی دریافت کنند.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم اکنون حدود 80 درصد از جمعیت 6 میلیونی استان خراسان رضوی را زیر پوشش دارد و مابقی این جمعیت زیر پوشش دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، نیشابور، گناباد، تربت حیدریه و تربت جام هستند.

انتهای پیام

کلید واژه :

ظروف قابل بازیافت

،

بهداشت

،

حفظ محیط زیست

،

توزیع غذای نذری

ثبت نظرات
captcha