کد خبر : ۲۹۶۹۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری نخستین همایش بین المللی ایمنی شهری و آتش نشانی

برگزاری نخستین همایش بین المللی ایمنی شهری و آتش نشانی

سخنگوی سازمان آتش نشانی از برگزاری همایش بین المللی ایمنی شهری و آتش نشانی در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

برگزاری نخستین همایش بین المللی ایمنی شهری و آتش نشانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جلال ملکی با اشاره به برگزاری نخستین همایش بین المللی ایمنی شهری و آتش نشانی در تهران گفت: در نظر داریم در اسفند ماه سال جاری این همایش را با موضوعات ایمنی برگزار کنیم.

وی افزود: در سه سال گذشته نیز سه مرتبه همایش درون کشوری ملی ایمنی شهری و آتش نشانی را برگزار کردیم. هر همایش در غالب دو روز برگزار شد که در روز اول با ارائه مقالات و مطالب برجسته در حوزه ایمنی با حضور و مشارکت محققان و پژوهشگران برگزار شد و در روز دوم نیز با برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی در بحث ایمنی به پایان رسید.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه امسال در نظر داریم این همایش را گسترش داده و به یک همایش بین المللی تبدیل کرده و با دعوت از کسانی که در کشورهای دیگر به دستاوردهای نو دست یافتند از تجربیات و تحقیقات استفاده کنیم، گفت: هرچند در سال های قبل نیز چندنفر از کسانی که مقالات و برنامه هایی داشتند را به همایش ها دعوت کردیم. اما امسال به طور کاملا رسمی همایش های بین المللی ایمنی شهری و آتش نشانی برگزار می شود.

وی افزود: در همین راستا امروز نخستین جلسه سیاست گذاری این همایش مدیرانی از وزارت کشور،شهرداری تهران شورای شهر و کارشناسان حوزه ایمنی و آتش نشانی در یک جمع حدودا 40 نفری حضور داشتند و ضمن تاکید بر تعامل بیشتر بین سازمان ها و لزوم پیشرفت بیشتر بین این سازمان ها صحبت شد. همچنین مطرح شد که استفاده از علوم جدید و دستیابی به یک ایمنی پایدار لازم است که تحقیقات دیگر کشورها نیز استفاده شود و اساس این همایش نیز همین مسئله است که بتوانیم تبادل اطلاعات انجام دهیم.

ملکی گفت: در این نشست محورهای این همایش در غالب چهار محور نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفت و اطلاعات بیشتر نیز در سایت سازمان آتش نشان وجود دارد.

انتهای پیام

کلید واژه :

ایمنی

،

آتش نشانی

،

ایمنی شهری

،

همایش

ثبت نظرات
captcha