کد خبر : ۲۹۶۶۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

بخش خصوصی تأسیسات فاضلاب شریف آباد پاکدشت را احداث می کند

تهران – پایگاه خبری محیط زیست ایران – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از احداث تأسیسات فاضلاب شهری شریف آباد پاکدشت توسط بخش خصوصی خبر داد.

بخش خصوصی تأسیسات فاضلاب شریف آباد پاکدشت را احداث می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا کارگری روز چهارشنبه در گفت وگو با اظهارداشت: طرح تأسیسات فاضلاب شهر شریف آباد بر اساس طرح های تبصره 19 قانون بودجه سال 97 در جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت نیرو معرفی شد.
وی افزود: در این جلسه طرح فاضلاب شهری شهر شریف آباد با مبلغ 600 میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی به روش بیع متقابل مبادله شد.
وی اظهار داشت: از تعهدات سرمایه گذار طرح فاضلاب شهری شریف آباد، احداث یک واحد تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت 4 هزار و 100 مترمکعب در شبانه روز، اجرای خطوط بای پس فاضلاب به شبکه جمع آوری آب های سطحی، احداث تأسیسات انتقال پساب تصفیه خانه و انجام مراحل و فرایند اخذ مجوز حفر ترانشه و ترمیم آسفالت است.
وی مدت اجرای این طرح را 24 ماه اعلام کرد.
کارگری اظهار داشت: احداث شبکه جمع آوری، خطوط اصلی و فرعی خط انتقال فاضلاب برای پوشش کل واحدهای مسکونی و غیرمسکونی با استفاده از لوله پلی اتیلن در اقطار 200 تا 600 میلی متری به طول 32 کیلومتر به همراه 12 هزار فقره نصب انشعاب از دیگر اقداماتی است که سرمایه گذار این طرح انجام می دهد.
وی همچنین از تعویض 12 هزار متر لوله انتقال آب فرسوده در شهرستان های جنوب شرق تهران خبر داد.
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 12 هزار متر از خطوط فرسوده و قدیمی شبکه توزیع آب شهرستان های ورامین، قرچک، پاکدشت و پیشوا از مدار بهره برداری خارج شده و نوسازی شدند.
کارگری با اشاره به تلفات آب از طریق خطوط و لوله های فرسوده گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و با وجود محدودیت های شدید مالی، عملیات اصلاح شبکه توزیع آب به صورت مستمر در سال جاری در شهرهای تحت پوشش اجرا و تا پایان مردادماه 12 کیلومتر از خطوط شبکه توزیع اصلاح و بیش از 2 هزار و 500 فقره انشعاب اصلاح و استانداردسازی شدند.
وی افزود : در اجرای این عملیات از لوله های چدن داکتیل و پلی اتیلن در اقطار 63 تا 700 میلی متر استفاده شده است.
شهرستان های جنوب شرق استان تهران شامل ورامین ، قرچک ، پیشوا و پاکدشت با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر تحت پوشش شرکت آبفای جنوب شرقی قرار دارند

انتهای پیام

کلید واژه :

تأسیسات فاضلاب

،

شریف آباد پاکدشت

ثبت نظرات
captcha