کد خبر : ۲۹۴۲۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل امور فرآورده های غذایی، آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت

وزارت بهداشت ملزم به برچسب گذاری محصولات تراریخته است

ارومیه - مدیرکل امور فرآورده های غذایی، آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت ملزم به برچسب گذاری محصولات تراریخته است.

وزارت بهداشت ملزم به برچسب گذاری محصولات تراریخته است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر وحید مفید ظهر چهارشنبه در چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی کشور در ارومیه افزود: کاهش آمار بیماری در کشور بدلیل مشکلات ناشی از مواد غذایی و دارو بدلیل بررسی و نظارت دقیقی است که در برنامه قرار گرفته و بصورت مستمر درحال رصد هستیم.

وی ادامه داد: شاید گاهی بحرانی بوجود بیاید که قطعا بدلیل کم کاری است ولی تمام تلاش این مجموعه برای جلوگیری و کشف تخلفات است.

دکتر مفید اظهار داشت: متاسفانه یکی از مهم ترین تخلفات، قاچاق مواد غذایی از خارج کشور به داخل است که مجبوریم آنها را از سطح فروشگاه ها، سوپرمارکت ها و فروشنده ها جمع آوری کنیم که سختی زیادی دارد.

مدیرکل امور فرآورده های غذایی، آشامیدنی سازمان غذا و داروی کشور افزود: نحوه استفاده محصولات تراریخته در قانون برنامه ششم پیش بینی و اشاره شده و وزارت بهداشت ملزم به اطلاع رسانی است و در این زمینه باید محصولات تراریخته با برچسب اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه در بحث ایمنی غذا سند جامعی به قانون نداریم تا فعالیت ها در قالب آن اجرایی شود عنوان کرد: تلاش می شود تا ۲۴ ماه امسال سند جامع ایمنی غذا را تدوین کنیم.

کلید واژه :

تحقیقات

،

محصولات تراریخته

،

تحقیقات تراریخته

،

محصولات تراریخته

،

تراریخته

،

بهداشت

ثبت نظرات
captcha