کد خبر : ۲۹۲۲۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دادگاه اروپایی حسابرسان

آلودگی هوا، بزرگترین معضل زیست محیطی در اروپا

آلودگی هوا یکی از بزرگترین خطرات زیست محیطی است که سلامت عمومی مردمِ اروپا را تهدید می کند.

آلودگی هوا، بزرگترین معضل زیست محیطی در اروپا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، "دادگاه اروپایی حسابرسان" (پنجم نهاد در اتحادیه اروپا است که در سال ۱۹۷۵ ایجاد شده و مرکز آن در لوکزامبورگ است) اعلام کرد: اکنون آلودگی هوا یکی از بزرگترین خطرات زیست محیطی برای سلامت عمومی مردم اروپاست اما دولت ها در مقابله با این بحران شکست خورده اند.

محدوده در نظر گرفته شده برای آلودگی هوا در اروپا نسبت به دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ضعیف تر است و بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز از این دستورالعمل پیروی نمی کنند.

هر سال هوای سمی به مرگ زودرس ۴۰۰ هزار نفر در اروپا منجر می شود که بیش از ۴۰ هزار مورد آن در انگلیس اتفاق می افتد. همچنین دولت انگلیس از سال ۲۰۱۰ قوانین وضع شده توسط اتحادیه اروپا در مورد کیفیت هوا را نقض کرده است و اکنون به پرداخت چندین میلیون پوند جریمه محکوم است.

دادگاه اروپایی حسابرسان درخواست کرده تا قوانین مربوط به کیفیت هوا در اروپا در راستای استانداردهای سازمان بهداشت جهانی قرار گیرد.

به گزارش روزنامه گاردین، آلودگی هوا به بحرانی در حوزه سلامت عمومی در اروپا تبدیل شده است. روزانه بیش از ۱۰۰۰ مورد مرگ زودهنگام در سراسر اتحادیه اروپا گزارش می شود.

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

بزرگترین معضل زیست محیطی در اروپا

ثبت نظرات
captcha