کد خبر : ۲۹۱۲۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت

استفاده از ظروف قابل بازیافت به منظور بهداشت و حفظ محیط زیست در توزیع غذای نذری

آستارا - پایگاه خبری محیط زیست ایران - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: گردانندگان تکایا و هیات های مذهبی به منظور حفظ محیط زیست و سلامت جامعه، در توزیع خوراکی های نذری ماه محرم از ظروف قابل بازیافت استفاده کنند.

استفاده از ظروف قابل بازیافت به منظور بهداشت و حفظ محیط زیست در توزیع غذای نذری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا روشنی روز چهارشنبه در مصاحبه با افزود: توزیع شربت، چای و غذای گرم در ماه محرم بین دوستداران ائمه اطهار (ع) رواج دارد و در این کار استفاده از ظروف یکبار مصرف غیرقابل بازیافت به ضرر محیط زیست است.
وی بیان کرد: ظروف یکبار مصرف قابل بازیافت و تولید داخلی از نوع آلومینیومی، فوم و گیاهی تهدیدی برای محیط زیست و سلامت انسان محسوب نمی شود.
وی ادامه داد: در ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست به مشارکت اداره تبلیغات اسلامی، بخشداری ها، مسئولان هیات های مذهبی و تکایا و شهروندان نیازمندیم.

** طرح نظارت بر بازار ماه محرم در آستارا اجرا می شود
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از اجرای طرح نظارت بر اقلام مصرفی مردم در ماه محرم، در بازار این شهرستان خبر داد.
محسن آهنی روز چهارشنبه در مصاحبه با گفت: این طرح با توجه به تقاضای شهروندان برای خرید کالاهای مورد نیاز این ماه، جلوگیری از افزایش قیمت ها و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اجرا می شود.
وی افزود: 10 بازرس اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف آستارا از واحدهای عرضه گوشت قرمز، برنج، مرغ، خرما و کشمش بازرسی می کنند و شهروندان، تخلف اقتصادی را با شماره تلفن 124 به اداره صنعت، معدن و تجارت یا با شماره ثابت 01344819767 به بازرسی اتاق اصناف گزارش دهند.
حدود پنج هزار واحد تجاری در قالب 19 اتحادیه صنفی در شهرستان آستارا فعال است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

انتهای پیام
کلید واژه :

ظروف قابل بازیافت

،

بهداشت

،

حفظ محیط زیست

،

توزیع غذای نذری

ثبت نظرات
captcha