کد خبر : ۲۸۳۲۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی

تنزل عملکرد زیست محیطی ایران از رتبه ۵۳ به رتبه ۱۰۵ در جهان

یزد ـ رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه ویژه مسئولان محیط زیست به مناطق حفاظت شده استان یزد شد.

تنزل عملکرد زیست محیطی ایران از رتبه ۵۳ به رتبه ۱۰۵ در جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا تابش امروز در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان یزد به تشریح برخی از چالش های زیستی محیطی در جهان و کشور پرداخت و اظهار داشت: آینده ایران به نحوه نگرش ما به محیط زیست و میزان توازن زیست محیطی گره خورده است.

وی با اشاره به پدیده آلودگی های زیست محیطی عنوان کرد: ایران در سال ۲۰۰۶ از لحاظ عملکرد زیست محیطی در رتبه ۵۳ جهان قرار داشته اما این شاخص در سال ۲۰۱۶ به رتبه ۱۰۵ تنزل یافته و اکنون در رده کشورهایی با عملکرد ضعیف محیط زیست قرار گرفته ایم.

نماینده مردم اردکان با اشاره به اینکه سالانه وسعتی بالغ بر ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی حاصلخیز کشور دچار فرسایش می شود، افزود: خسارت سالانه آلودگی هوا در ایران تا سال ۲۰۱۶ نیز بیش از ۱۶ میلیارد دلار برآورد شده و از لحاظ مدیریت منابع آبی نیز دارای جایگاه های بسیار پایینی هستیم این در حالی است که میزان پسابها تا سال ۱۴۰۰ به یک سوم حجم منابع آب تجدیدپذیر کشور می رسد.

تابش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مسائل و مشکلات استان یزد و شهرستان اردکان، خواستار توجه بیشتر برای حل مشکلات پارک و مناطق حفاظت شده شهرستان، تکمیل مرکز تحقیقات زیست محیطی اردکان که دارای پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد است، تعمیر و راه اندازی نمایشگرهای سنجش آلایندگی و ... شد.

مدیرکل محیط زیست استان یزد نیز در این دیدار از نماینده مردم اردکان به عنوان چهره ای ملی و مردمی که همیشه همراه و یاور محیط زیست بوده یاد کرد و اولویت های کاری خود در حوزه محیط زیست استان به ویژه راه اندازی مرکز مجهز پایش و اجرایی شدن طرح های تفصیلی مناطق حفاظت شده را تشریح کرد.

نیره پورملائی با بیان اینکه ما در بحران متوقف نمی شویم، گفت: برای عبور از بحران ها باید تدابیر را با توجه به شرایط خاص استان پیش بینی کنیم.

کلید واژه :

عملکرد زیست محیطی

ثبت نظرات
captcha