کد خبر : ۲۸۳۱۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار یزد خواستار

شناسایی منشأ آلودگی های زیست محیطی در یزد

یزد ـ فرماندار یزد خواستار شناسایی منشأ و علل آلودگی های زیست محیطی در مناطق مختلف شهرستان یزد توسط کارشناسان امر شد.

شناسایی منشأ آلودگی های زیست محیطی در یزد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس حیدری در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان یزد با اشاره به آلودگی های زیست محیطی که در بخش های مختلف یزد گزارش شده است، اظهار داشت: برای حل مشکلات در این حوزه ابتدا باید به صورت تخصصی منشأ یابی شود.

وی بیان کرد: دیدگاه های مختلفی در زمینه آلودگی های گزارش شده در بخش ها مطرح بوده و بخشی از آنها مربوط به گلخانه ها و دپو شدن پسماندهای آن پیرامون روستاها است که البته لازم است در این زمینه بررسی های کارشناسی و میدانی نیز صورت گیرد.

فرماندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد بازارچه ای که در شاهدیه با عنوان جمعه بازار فعالیت می کند، افزود: شکایاتی در مورد عدم رعایت ضوابط بهداشتی توسط برخی غرفه داران محصولات غذایی، بهداشتی و آرایشی دریافت شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: هیئت امنا و شورای شهر شاهدیه با هماهنگی شهرداری، اداره اوقاف و امور خیریه، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی طی نشستی مسائل بهداشتی، ترافیکی، انتظامی و  سایر موارد را بررسی کنند و با کنترل و نظارت دقیق اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این اصل که در ماه محرم مواردی که با بهداشت و سلامت مردم ارتباط دارد، باید با جدیت بیشتری دنبال شود، بیان کرد: در این زمینه نظارت های قانونی با دقت و جدیت انجام شود.

فرماندار یزد ادامه داد: سازمان تبلیغات استان یزد نیز با هماهنگی دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری و مرکز بهداشت، در زمینه پخت غذای نذری و مسائل بهداشتی و اهمیت سلامت شهروندان به مسئولان تدارکات هیئت های مذهبی و مساجد و حسینیه ها آموزشهای لازم را ارائه دهند.

کلید واژه :

آلودگی های زیست محیطی

،

یزد

ثبت نظرات
captcha