کد خبر : ۲۸۱۵۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بخش اعظم اتحادیه اروپا استاندارد کیفیت هوا را رعایت نمی کند

تهران - پایگاه خبری محیط زیست ایران - دادگاه حسابرسان اروپایی روز سه شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا استانداردهای کیفیت هوای این اتحادیه را رعایت نمی کنند و بیش از یکهزار اروپایی هر روز زودتر از موعد جان می بازند که ده برابر بیش از مرگ و میر ناشی از سوانح جاده ای است.

بخش اعظم اتحادیه اروپا استاندارد کیفیت هوا را رعایت نمی کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش فرانسه از بروکسل، این دادگاه که نهادی وابسته به اتحادیه اروپاست و نحوه مصرف بودجه در این اتحادیه را زیر نظر دارد، صدمه به سلامت افراد به دلیل آلودگی هوا در بلغارستان و دیگر کشورهای شرق اروپا را حتی بیش از زیان حاصل در هند و چین ارزیابی کرد.
یکی از اعضای دادگاه حسابرسان اروپایی با اعلام اینکه آلودگی هوا، بزرگترین خطر زیست محیطی برای سلامت در اتحادیه اروپا است، گفت: در دهه های اخیر، سیاست های اتحادیه اروپا به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کرده، اما کیفیت هوا بهبود نیافته است و هنوز تاثیرات قابل توجهی بر سلامت عمومی دیده می شود.
در این گزارش، عامل اکثر 400 هزار مورد مرگ و میر زودهنگام و سالانه در اتحادیه اروپا، سطوح بالای ذرات ریز در هوا، دی اکسید نیتروژن و اوزون سطح زمین شناخته شده است.
در این گزارش، نموداری ترسیم شده که نشان می دهد سال های برخوردار از زندگی سالم در کشورهای بلغارستان، جمهوری چک، لتونی و مجارستان در مقایسه با هند و چین، به دلیل آلودگی هوا کاهش یافته است.
این جدول همچنین مشخص می کند که صدمه به سلامت افراد در رومانی اندکی بهتر از وضعیت چین است، اما این کشور در مقایسه با هند وضعیت بدتری دارد. در روند تهیه این گزارش به ارقام و آمار سازمان بهداشت جهانی استناد شده است.
دادگاه حسابرسان اروپایی با اعلام اینکه سرمایه گذاری مستقیم اتحادیه اروپا می تواند موجب بهبود کیفیت هوا شود، یادآور شد طرح هایی که روی آن سرمایه گذاری شده است، همواره به میزان کافی هدفگذاری نمی شود.
این دادگاه همچنین هشدار داد که وضع آلودگی هوا ممکن است وخیم تر از ارزیابی ها باشد، زیرا احتمالا این مساله به درستی زیر نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

اتحادیه اروپا

،

استاندارد کیفیت هوا

ثبت نظرات
captcha