کد خبر : ۲۸۰۵۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری

کنترل آلودگی هوای شهر ری با بروزرسانی سیستم فیلتراسیون کوره و آسیاب کارخانه سیمان تهران

شهرری- پایگاه خبری محیط زیست ایران- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری آلودگی هوا در شهرری را ارمغان کارخانه سیمان برای این منطقه بیان کرد و گفت: مسئولان این کارخانه باید قبل از فرا رسیدن فصل سرما سیستم های فیلتراسیون بخش کوره و آسیاب را به روز رسانی کنند.

کنترل آلودگی هوای شهر ری با بروزرسانی سیستم فیلتراسیون کوره و آسیاب کارخانه سیمان تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، زهره عبادتی روز سه شنبه اظهار داشت: آلودگی هوای ایجاد شده توسط کارخانه سیمان در بخش تولید و انفجار معدن برای استخراج مواد اولیه اگر به همین منوال ادامه داشته باشد در ماه های سرد سال شاهد آلودگی بسیار بالا در جنوب تهران خواهیم بود.
وی یادآور شد: کارخانه سیمان تهران برای تامین مواد اولیه خود( سنگ سیمان) مجوز لازم در خصوص انفجار را دارد، ولی اگر این کار استمرار پیدا کند ساکنان روستاهای همجوار این کارخانه باید گرد و غبار را تنفس کنند.
عبادتی در ادامه به شکایت اداره محیط زیست شهرستان ری از کارخانه سیمان در سال 1395 اشاره کرد و یادآور شد: کارخانه سیمان باید بر اساس برنامه زمان بندی شده نسبت به بهبود وضعیت سیستم های فیلتراسیون، تجهیز، کنترل و به روز کردن خط تولید این کارخانه اقدامات لازم را انجام می داد.
وی اضافه کرد: مشکلات اقتصادی و کمبود بودجه، اجازه نوسازی و تجهیر کامل را به مدیریت کارخانه سیمان نداد به طوری که امروز شاهد آلودگی بیشتری توسط این کارخانه در جنوب تهران هستیم.
عبادتی با اشاره به اینکه یک هزار و 500 نفر در کارخانه سیمان تهران اشتغال دارند، اظهار داشت: امکان تعطیلی این کارخانه در حال حاضر امکان پذیر نیست ولی باید سیستم های کنترلی این کارخانه هر چه سریع تر به روزرسانی شود و در صورت امکان به محل دیگر انتقال یابد.
وی وجود کارخانه ریخته گری را یکی دیگر از معضلات زیست محیطی جنوب تهران و بخصوص منطقه امین آباد ری عنوان کرد و افزود: 80 درصد خط تولید سرب این کارخانه با پیگیری های اداره محیط زیست شهرستان ری تعطیل شده ولی 20 درصد باقی مانده مشکلات زیادی را برای محیط زیست منطقه ایجاد کرده است.
به گزارش ، کارخانه سیمان تهران در جوار کوه بی بی شهربانو و روستای امین آباد در محدوده شهرستان ری واقع شده است، فعالیت این کارخانه از سال 1333 با احداث 9 خط تولید آغاز شد که چهار خط آن بدلیل ایجاد آلودگی تعطیل و در حال حاضر پنج خط آن درحال بهره برداری است.
این کارخانه سالانه 85 میلیون تن سیمان کشور را تولید و هم اکنون با توجه به رکود اقتصادی و مشکلات در زمینه ساخت و ساز پروژه های عمرانی میزان مصرف سیمان به 50 میلیون تن رسید و 35 میلیون تن سیمان تولید شده بدون مصرف مانده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

کنترل آلودگی هوا

،

شهر ری

،

بروزرسانی

،

فیلتراسیون کوره و آسیاب

،

کارخانه سیمان تهران

ثبت نظرات
captcha