کد خبر : ۲۸۰۲۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون سیاسی و امنیتی استانداری سمنان گفت

تشکیل کارگروه حل اختلاف تهران و سمنان در حق آبه نمرود و حبله رود

معاون سیاسی و امنیتی استانداری سمنان گفت: یک کارگروه و کمیته عملیاتی به منظور پیگیری مشکلات منابع آب حبله رود و سد نمرود بین دو استان سمنان و تهران تشکیل خواهد شد.

تشکیل کارگروه حل اختلاف تهران و سمنان در حق آبه نمرود و حبله رود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید ناجی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان گفت: به منظور مدیریت منابع و مصارف آب حبله رود در حوزه آبریز حبله رود از سد نمرود، کارگروه و کمیته عملیاتی تشکیل خواهد شد.

 وی ادامه داد: بررسی تعرضات غیرقانونی، توسعه غیرمجاز اراضی، برداشت های غیرمجاز و تصرفات غیرقانونی در بستر رودخانه حبله رود توسط این کارگروه و کمیته عملیاتی انجام می شود و در حوزه های مختلف مانند کشاورزی، آب شرب شهری، صنعت و... تقسیم بندی وظایف انجام می شود و گزارش نهایی به استاندار سمنان ارائه می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان خاطرنشان کرد: آمیختگی بحران آب با مسائل امنیتی، حل این بحران را بسیار پیچیده تر کرده است که باید با جدیت بیشتر این موضوعات دنبال شود و نشست های تعاملی و مدیریت یکپارچه و واحد برای حل این بحران و مشکلات را می طلبد.

ناجی با بیان اینکه تا کنون 6 جلسه تعاملی جهت حل مشکلات انتقال آب سد نمرود به گرمسار برگزار شده است، تصریح کرد: تصرفات غیرقانونی در بستر و حریم رودخانه و اضافه برداشت و برداشت های غیرمجاز، توسعه اراضی و توسعه سطح زیر کشت و... موضوعاتی است که به وضوح دیده می شود و باید برای تعیین حق آبه ها جلسات مختلفی برگزار و راهکارهای مختلف اندیشیده شود.

وی اظهار کرد: بخشی از آب شرب و صنعت شهرستان گرمسار از سد نمرود و حبله رود تأمین خواهد شد لذا همه باید کمک کنند تا بر اساس مدیریت یکپارچه و واحد و اتخاذ تصمیمات کارشناسی این مشکلات حل شود.

انتهای پیام

کلید واژه :

حق آبه

،

نمرود و حبله رود

،

تهران و سمنان

،

حل اختلاف

ثبت نظرات
captcha