کد خبر : ۲۷۹۸۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واحدهای صنعتی موظف به راه اندازی سامانه پایش آنلاین هستند

تهران- پایگاه خبری محیط زیست ایران- مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در قانون هوای پاک تصریح شده که واحدهای جدید و در حال فعالیت که مشمول ارزیابی زیست محیطی هستند موظف به نصب و راه اندازی سامانه های پایش آنلاین هستند.

واحدهای صنعتی موظف به راه اندازی سامانه پایش آنلاین هستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز سه شنبه از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شینا انصاری در کارگاه آموزشی آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده افزود: نصب و راه اندازی سامانه های پایش آنلاین در صنایع تا حدی اهمیت دارد که حتی صدور و تمدید پروانه های بهره برداری آنها منوط به اجرای این موضوع است.
وی با بیان اینکه حرکت به سمت پایش های نوین از راهبردهای کلان سازمان حفاظت محیط زیست است، اظهار داشت: با حمایت دفتر آموزش سازمان این دوره جزو دوره های مصوب آموزشی برای کارشناسان سازمان محیط زیست منظور شده است.
انصاری گفت: استاندارد ملی سامانه های پایش بر خط لحظه ای منابع آلاینده محیط زیست که دی ماه سال گذشته به تصویب رسید اقدام ارزنده ای است که وحدت رویه در پایش برخط آلاینده های واحدهای صنعتی و غیر صنعتی مشمول را فراهم کرده است.
انصاری، توانمندسازی ادارات کل محیط زیست و آشنایی کارشناسان با ضوابط و الزامات قانونی، ملاحظات و دستورالعمل های تخصصی تجهیزات پایش لحظه ای، آشنایی با مفاد استاندارد ملی سامانه های بر خط منابع آلاینده محیط زیست و نصب و راه اندازی تجهیزات پایش لحظه ای و نحوه نظارت بر روند پایش لحظه ای را از اهداف این کارگاه آموزشی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این دوره و دوره های مشابه امکان دسترسی به اطلاعات مستند و دقیق برای تصمیم گیری های به هنگام و موثر مدیریتی و کنترل آلودگی ها مهیا شود.
به منظور ارتقای پایش های محیط زیستی، کارگاه آموزشی دو روزه آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده از 19 تا 20 شهریور ماه توسط دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار و دفتر آموزش محیط زیست برگزار شد.

انتهای پیام

کلید واژه :

پایش زیست محیطی

،

واحدهای آلاینده

،

محیط زیست ایران

،

منابع محیطینشر آلاینده

،

فوران

،

دی اکسین

ثبت نظرات
captcha