کد خبر : ۲۷۹۴۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست

پایش نوین منابع محیطی و نشر آلاینده از راهبردهای کلان سازمان حفاظت محیط زیست

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حرکت به سمت پایش های نوین از راهبردهای کلان سازمان حفاظت محیط زیست است، گفت: به منظور ارتقای پایش های محیط زیستی، کارگاه آموزشی دو روزه آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده برگزاز می شود.

پایش نوین منابع محیطی و نشر آلاینده از راهبردهای کلان سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به منظور ارتقای پایش های محیط زیستی، کارگاه آموزشی دو روزه آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده از تاریخ19 شهریور ماه تا 20شهریور ماه توسط دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار و دفتر آموزش محیط زیست برگزار شد.

شینا انصاری مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حرکت به سمت پایش های نوین از راهبردهای کلان سازمان حفاظت محیط زیست است  افزود: خوشبختانه با حمایت دفتر آموزش سازمان این دوره جزو دورهای مصوب آموزشی برای کارشناسان سازمان محیط زیست منظور شده است.

انصاری گفت: استاندارد ملی سامانه های پایش بر خط لحظه ای منابع آلاینده محیط زیست که دی ماه سال گذشته به تصویب رسید اقدام ارزنده ای هست که وحدت رویه در پایش برخط آلاینده های واحدهای صنعتی و غیرصنعتی مشمول  را فراهم کرده است .

وی با اشاره به قانون هوای پاک و الزام به ایجاد سیستم های پایش لحظه ای در منابع نشر افزود: در این قانون تصریح شده که واحدهای جدید و در حال فعالیت که مشمول ارزیابی زیست محیطی هستند موظف به نصب و راه اندازی سامانه های پایش برخط آنلاین بوده و حتی صدور و تمدید پروانه های بهره برداری آنها منوط به اجرای این موضوع است.

انصاری، توانمندسازی ادارات کل محیط زیست و آشنایی کارشناسان با ضوابط و الزامات قانونی، ملاحظات و دستورالعمل های تخصصی تجهیزات پایش لحظه ای، آشنایی با مفاد استاندارد ملی سامانه های بر خط منابع آلاینده محیط زیست، نصب و راه اندازی تجهیزات پایش لحظه ای و نحوه نظارت بر روند پایش لحظه ای را از اهداف این کارگاه آموزشی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با  برگزاری این دوره و دوره های مشابه امکان دسترسی به  اطلاعات مستند و دقیق برای تصمیم گیری های به هنگام و موثر مدیریتی و کنترل آلودگی ها مهیا شود.

انتهای پیام/

کلید واژه :

پایش زیست محیطی

،

واحدهای آلاینده

،

محیط زیست ایران

،

منابع محیطینشر آلاینده

،

فوران

،

دی اکسین

ثبت نظرات
captcha