کد خبر : ۲۷۷۲۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قرارداد ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه طرح آب رسانی

امضاء قرارداد ساخت تصفیه خانه طرح انتقال آب سد طالقان

قرارداد ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه طرح آب رسانی از سد طالقان به 14 شهر و 194 روستای استان قزوین روز سه شنبه در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهوری در تهران به امضاء رسید.

امضاء قرارداد ساخت تصفیه خانه طرح انتقال آب سد طالقان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در مراسمی با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، اردکانیان وزیر نیرو، زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و مدیرعامل شرکت زلال ایران قرارداد ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه آب رسانی از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان قزوین به روش BOT به امضاء رسید.

اجرای تصفیه خانه این طرح با یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی انجام می شود. اجرای طرح آب رسانی از سد طالقان به قزوین 6 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که توسط دولت و بخش خصوصی تأمین خواهد شد.

طرح آب رسانی از سد طالقان به قزوین که از سال 95 در قزوین کلید خورده به 14 شهر شامل قزوین، الوند، نرجه، اک، اسفرورین، شال، کهک، محمودآباد، اقبالیه، بیدستان، محمدیه، شریفیه، خاکعلی و آبیک و 194 روستا آب رسانی خواهد کرد و فاز نخست آن از آبیک تا اقبالیه و فاز دوم آن از اقبالیه تا تاکستان اجرا می شود.

با اجرای این طرح سالیانه 60 میلیون مترمکعب آب شرب به قزوین انتقال پیدا می کند. با اجرای این طرح بزرگ سه هزار لیتر در ثانیه آب وارد لوله انتقال این طرح خواهد شد. این طرح بزرگ زیرساختی و عمرانی از مصوبات سفر رئیس جمهوری به قزوین به شمار می رود.

انتهای پیام

کلید واژه :

تصفیه خانه

،

طرح آب رسانی

،

انتقال آب سد طالقان

ثبت نظرات
captcha