کد خبر : ۲۷۵۵۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بادام زمینی جایگزین کشت های آب بَر در جنوب کرمان

جیرفت - پایگاه خبری محیط زیست ایران- عواملی همچون خشکسالی موجب شد مدیران جهاد کشاورزی جنوب کرمان به دنبال الگویی مناسب برای کشاورزی این دیار باشند و امروز پس از سه سال تحقیق، بادام زمینی به عنوان جایگزین مناسبی برای کشت های آب بَر در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی این منطقه قرار گرفته است.

بادام زمینی جایگزین کشت های آب بَر در جنوب کرمان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،جنوب استان کرمان یکی از قطب های کشاورزی کشور به شمار می رود که با توجه به خشکسالی های اخیر و شرایط نا مناسب بازار، کشاورزانش با مشکلات زیادی مواجه هستند .
به گفته کارشناسان بهترین راه برای رونق کشاورزی و حمایت کشاورزان منطقه ، تغییر کشت محصولات با نیاز آب کم و به صرفه اقتصادی است از این رو کشت محصول بادام زمینی می تواند تاثیر زیادی بر کشاورزی منطقه جنوب کرمان داشته باشد چرا که بادام زمینی یک محصول فاسد شدنی نبوده و دلال ها کمتر می توانند بازارش را تحت تاثیر قرار دهند.
افزایش تولید محصولات کشاورزی برای هماهنگی با تقاضای روز افزون منابع غذایی، امری اجتناب ناپذیر است و همین این امر موجب فشار بیش از اندازه بر منابع پایه ای کشاورزی شده و پایداری این سیستم ها را تهدید می کند بنابراین کشاورزی پایدار به مدیریت صحیح منابع کشاورزی گفته می شود که در ضمن رفع نیازهای در حال تغییر بشری، کیفیت محیط زیست و ظرفیت منابع آب و خاک را نیز حفظ می کند.
**کشت بادام زمینی در جنوب کرمان توصیه می شود
معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت : تحقیقات کشت بادام زمینی در راستای تغییر الگوی کشت در جنوب کرمان کلید خورد و امروز پس از سه سال تحقیق، کشت این محصول به کشاورزان توصیه می شود.
فرامرز رستگاری افزود: برای کشت بهاره بادام 500 هکتار برنامه ریزی شده است که این میزان تا پایان برنامه ششم توسعه به 2 هزار هکتار افزایش خواهد یافت .
**کشت مکانیزه بادام زمینی برای نخستین بار در جیرفت انجام شد
مدیر جهاد کشاورزی جیرفت گفت: برای اولین بار کشت مکانیزه محصول بادام زمینی در روستای دهنو این شهرستان انجام شد تا الگوی مناسبی برای همه کشاورزان منطقه باشد.
علی سالاری افزود: اجرای این مدل کاشت، در زمینه اصلاح الگوی کشت و صرفه جویی در مصرف بهینه آب انجام شد.
وی با بیان اینکه جیرفت یکی از مناطق عمده کشت محصول سیب زمینی و پیاز در جنوب کرمان است، تصریح کرد: به منظور اصلاح الگوی کشت و ایجاد تنوع در تولید محصولات زراعی بمنظور بهره وری بیشتر از منابع تولید، کشت بادام زمینی در برنامه این مدیریت قرار گرفت.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت افزود: برای جلوگیری از هدر رفت منابع تولید و ترویج کشت گیاهان با نیاز آبی کم اقدام به جایگزینی یکسری از محصولات از جمله محصولات آجیلی و روغنی کردیم.
سالاری ادامه داد: با توجه به عملکرد مطلوب این محصول و قیمت مناسب در بازار، کشت مکانیزه محصول بادام توسط یکی از کشاورزان پیشرو شهرستان در سطح چهار هکتار انجام شد.
مدیر جهاد کشاورزی جیرفت گفت: بهترین زمان کاشت بادام در ماههای مرداد و اسفند است و با توجه به طول دوره رشد، این محصول می تواند جایگزین مناسبی برای کشت بهاره سیب زمینی و پیاز در جیرفت باشد.
**از هر هکتار 2 و نیم تن دانه بادام به دست می آید
استاد دانشگاه و کارشناس کشاورزی گفت: بادام زمینی (Peanut) گیاه بومی آمریکای جنوبی است که از هر هکتار می توان 2 تا 2 و نیم تن دانه بادام زمینی تولید و عرضه کرد.
فاطمه السادات حسینی افزود: بیشتر این محصول به مصرف آجیلی می رسد اما از آن برای روغن بادام زمینی نیز استفاده می شود.
وی تصریح کرد: بادام زمینی منبعی غنی از پروتئین ولی از آنجا که دارای بعضی انواع آمینو اسیدهای ضروری مانند لیزین، سیستین است، توصیه می شود به همراه مواد غذایی مکمل استفاده شود.
حسینی بیان کرد: دوره رشد بادام زمینی بین 100 تا 210 روز است و کاشت بادام زمینی در منزل هم امکان پذیر بوده و می تواند به عنوان یک شغل خانگی با درآمد خوب محسوب شود.
این مدرس دانشگاه مزیت های کشت بادام زمینی را نرخ خوب هر کیلوگرم حدود 38 هزار ریال، زمین مناسب و عملکرد بالا عنوان کرد.
**فواید بادام زمینی برای بدن انسان
پزشک متخصص تغذیه گفت: بیشتر چربی های موجود در بادام زمینی، از نوع غیر اشباع و خوب است و در 28 گرم بادام زمینی حدود 2 گرم فیبر وجود دارد که این مقدار 9 درصد از نیاز روزانه بدن به فیبر را تامین می کند.
علی سالاری افزود: بادام زمینی دارای مقدار قابل توجهی ویتامین B3 است که فرایند پیری را به تعویق می اندازد و همچنین از بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.
وی ادامه داد: این محصول همچنین دارای ویتامین E و آنتی اکسیدان است که سیستم ایمنی را تقویت و از کم خونی، رنگ پریدگی و ضعف جلوگیری می کند.
سالاری بیان کرد: بادام زمینی حاوی پتاسیم است که پتاسیم موجب تنظیم فشار خون و تنظیم ضربان قلب می شود و از گرفتگی عضلانی جلوگیری می کند.
این استاد دانشگاه گفت: فسفر حاوی در بادام زمینی جلوی ضعف و خستگی را نیز می گیرد.
**ضرورت برگزاری دوره های آموزشی کاشت بادام زمینی
یک کشاورز جیرفتی گفت: مقرون به صرفه بودن کشت بادام زمینی سبب انگیزه کشت برای کشاوزران منطقه می شود از این رو نیازمند دوره های توجیهی برای کشت این محصول هستیم.
علی نظری افزود: کشت بادام زمینی در منطقه اسفندقه با توجه به کشت بادام درختی در این منطقه قابل پذیرش برای کشاورزان خواهد بود.
حال که جوانب کشت بادام زمینی به مدت سه سال توسط سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان بررسی شده است انتظار می رود کشاورزان منطقه هم به کاشت چنین محصولی روی بیاورند تا شاهد ضرر و زیان های سال های گذشته نباشیم .
البته باید برای حمایت کشاورزان در طول دوره کشت تا برداشت محصول، برنامه هایی اتخاذ شود از جمله تخصیص تسهیلات بانکی با سود مناسب که می تواند مشوق خوبی برای کشاورزان باشد.
گزارش از هادی شفیعی

کلید واژه :

بادام زمینی جایگزین کشت های آب بَر در جنوب کرمان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha