کد خبر : ۲۶۱۷۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بابک صادقیان

هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی

اصفهان - رئیس امور آزمایشگاه های محیط زیست اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۶ در وضعیت سالم ثبت شد.

هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،بابک صادقیان اظهار داشت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۶ در وضعیت سالم ثبت شد و غلظت آلاینده ها نسبت به روز گذشته در همین زمان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی آلایندگی در تمامی ایستگاه های سنجش آلایندگی شهر اصفهان در وضعیت سالم ثبت شده است، افزود: هوای اصفهان در خیابان پروین با میانگین شاخص کیفی ۸۷، احمدآباد ۹۰، بزرگراه خرازی ۷۲، خیابان دانشگاه ۹۰، استانداری ۶۶، چهارباغ خواجو ۷۴، بزرگراه خرازی ۷۲ و رودکی ۵۳ در وضعیت سالم ثبت شده است.

کیفیت هوا در شهرستان های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، ادامه داد: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز کیفیت هوا در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۸۷، کاشان با ۶۰، سجزی ۹۸، نجف آباد، شاهین شهر ۸۶ و نجف آباد ۸۴ در وضعیت سالم است و در خمینی شهر نیز در وضعیت زرد گزارش می شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس (افراد دچار بیماری های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

کلید واژه :

هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد

،

شاخص کیفی

ثبت نظرات
captcha