کد خبر : ۲۶۱۲۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران

نیروگاه زباله سوز نوشهر تا پایان سال وارد مدار می شود

ساری - پایگاه خبری محیط زیست ایران - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اعلام فعالیت مستمر هر 2 سایت نیروگاه زباله سوز نوشهر و ساری، گفت: در مورد نیروگاه نوشهر تاکنون 94 درصد پیشرفت ساخت و ساز داشته ایم و فقط کف سازی ها و محوطه سازی آن باقی مانده است.

نیروگاه زباله سوز نوشهر تا پایان سال وارد مدار می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی نبیان روز دوشنبه در سومین نشست کارگروه راهبردی مدیریت پسماند که در استانداری مازندران برگزار شد، افزود: مشکل آبی این بخش هم ظرف حداکثر سه هفته آینده حل می شود و عملیات خطوط انتقال برق هم تا 90 درصد انجام شده است.
او بیان داشت: تجهیزات این نیروگاه نیز به طور کامل وارد پروژه شده، تیم متخصص چینی در محل حاضر شده که به خاطر بالا بودن هزینه اقامت ممکن است با تکنسین های ایرانی جایگزین شوند و در نهایت با برنامه ریزی های انجام شده، امیدواریم این نیروگاه تا پایان سال به بهره برداری برسد.
معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: در کنار این ها، پروژه هایی نیز بعدا اضافه شد، از جمله پروژه خط تفکیک زباله به منظور مدیریت زباله های جدید و قدیمی که چسبیده به خط ورودی زباله نیروگاه است تا این نیروگاه بتواند از زباله هایی که در گذشته نیز دپو شدند استفاده کند و در صورت نصب تجهیزات قادر به تفکیک زباله های جدید و قدیم خواهیم بود تا بتوانیم زباله آن بخش را امحا کنیم.
عملیات ساخت نیروگاه زباله سوز نوشهر در اردیبهشت ماه سال 90 با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست وقت، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در منطقه "پلهم کتی" این شهرستان آغاز شد و طبق برنامه زمانبندی قرار بود این پروژه ظرف مدت یکسال به بهره برداری برسد.
این نیروگاه قرار است علاوه بر امحای روزانه 200 تن زباله حدود 2 مگاوات برق در روز تولید کند و طبق برنامه باید زباله های مناطق کلاردشت، مرزن آباد، چالوس، هچیرود و بخش ییلاقی و کوهستانی کجور نیز برای امحا بە این منطقه انتقال داده شود.
** ساخت نیروگاه ساری سرعت یافت
نبیان در مورد نیروگاه زباله سوز ساری نیز گفت: پس از تشکیل کارگروه از آذر ماه سال گذشته و تامین منابع و امکانات، سرعت پروژه 6 برابر شد و در زمینه ساخت و ساز تاکنون 41 درصد پیشرفت پروژه بوده است .
او ادامه داد: 65 درصد تجهیزات نیز وارد شده و تجهیزات باقی مانده از نوع تجهیزات الکتریکی است که پس از حل مشکل نسبت به حمل، جابجایی و نصب تجهیزات اقدام خواهد شد.
معاون استاندار مازندران در خصوص مرکز دفن زباله ساری نیز گفت: ساری یکی از 10 شهری است که توانسته این موضوع را خوب مدیریت کند و عمده مشکلی که در این منطقه وجود دارد تصفیه شیرابه است که دستگاه های آن 2سال گذشته راه اندازی شده و در حال حاضر یکی از فیلترهای تفکیک غشایی شیرابه اصلی آن از کار افتاده و نیازمند تعویض است و چون انحصارا باید از یک کشوری خاص وارد شود در حال ارزیابی و جایگزینی واردات آن هستیم.
استان مازندران در برنامه مدیریت زباله به 9 منطقه تفکیک زباله تقسیم شد و مقرر گردید در سه منطقه نوشهر، ساری و آمل نیروگاه های زباله سوز ساخته شود و در 6 مرکز دیگر نیز برنامه احداث کارخانه کمپوست تدوین شد که در قائمشهر، نکا، بابل و نور در حال اجرا است.
امروز نیز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان مازندران، وضعیت نیروگاه های زباله سوز استان و کارخانه های پسماند بررسی شد و آمارهایی از پیشرفت طرح ها ارائه شد.
همچنین در این نشست کمبود اعتبار و عدم برخی هماهنگی ها میان دستگاه ها به عنوان موانع اتمام پروژه ها اشاره شد.

انتهای پیام

کلید واژه :

پسماندهای عادی و عفونی بیمارستانی

،

پسماندهای عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی

،

پسماند بیمارستانی

،

مازندران

ثبت نظرات
captcha