کد خبر : ۲۵۸۵۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محسن اعرابی

تجهیز بیمارستان های مازندران به دستگاه امحای زباله

ساری - معاون درمان علوم پزشکی مازندران درباره ساماندهی زباله های عفونی گفت: همه بیمارستان های استان به دستگاه امحای زباله مجهز هستند.

تجهیز بیمارستان های مازندران به دستگاه امحای زباله

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محسن اعرابی پیش ازظهر دوشنبه در جلسه مدیریت پسماند استان با اشاره به پیچیدگی های مدیریت پسماند در استان، رفع این معضل را نیازمند عزم ملی دانست و گفت: مازندران باید در حوزه ملی برای مدیریت پسماند ویژه دیده شود.

وی افزود: مازندران پذیرای همه مردم کشور است اما در حوزه پسماند ضررش به چشم مردم و محیط زیست می رود و باید مسئله پسماند استان با نگاه ملی مدیریت شود.

وی درباره بازیافت پنج درصدی زباله های تولیدی اظهار داشت: اهتمام و جدیت لازم در بخشداری و شهرداری های استان برای بازیافت استان دیده نمی شود.

اعرابی با اظهار اینکه طرح تفکیک از زباله باید در دستور کار قرار گیرد تصریح کرد: ۴۵ درصد جمعیت استان در روستاها به سر می برند و در حوزه بازیافت و تفکیک باید هدفگذاری مشخص داشته باشیم.

معاون علوم پزشکی مازندران درباره پسماند عفونی مراکز درمانی غیربیمارستانی با بیان اینکه همه بیمارستان ها مجهز به دستگاه امحای زباله هستند افزود: مطلب های خصوصی نیز تولید متفاوت زباله عفونی دارند و کمیته تخصصی پسماند عفونی غیربیمارستانی تشکیل شده است.

وی یادآور شد: تهیه زمین برای سایت زباله های عفونی مصوب شده و در حال حاضر دو شرکت نسبت به جمع آوری زباله های عفونی اقدام می کنند و بنا داریم نسبت به ساماندهی اقدام کنیم.

وی از معرفی ۳۵ واحد متخلف در زمینه زباله های عفونی سال جاری به مراکز قضایی خبر داد و گفت: برخوردها با مراکزی خصوصی در زمینه زباله های عفونی غیربیمارستان شدت خواهد گرفت.

اعرابی گفت: ۴۵ درصد مراکز خصوصی و غیربیمارستانی برای جمع آوری زباله های عفونی با موسسه قرارداد دارند.

کلید واژه :

تجهیز بیمارستان های مازندران به دستگاه امحای زباله

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha