کد خبر : ۲۵۸۳۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حسینعلی ابراهیمی

میراث دار ۴۰ سال عدم مدیریت پسماند در مازندران هستیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه میراث دار ۴۰ سال عدم مدیریت پسماند در استان هستیم خواستار ساماندهی این بخش شد.

میراث دار ۴۰ سال عدم مدیریت پسماند در مازندران هستیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسینعلی ابراهیمی صبح دوشنبه در کارگروه راهبردی مدیریت پسماند با انتقاد از عدم افتتاح نیروگاه زباله سوز در نوشهر گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح ۹۴ درصد است و با این روند کنونی، نسبت به افتتاح امیدوار نیستیم.

وی درباره ارزیابی و مدیریت پسماند افزود: به عنوان نمونه نسبت به ساماندهی مرکز دفن زباله در آمل هیچ اتفاق خاصی صورت نگرفت و وزارت نیرو باید به تکلیف خود در این بخش عمل کند.

وی با عنوان اینکه هنوز اقدامی قابل تقدیر و شایسته در حوزه مدیریت پسماند در استان صورت نگرفته است گفت: کارهای صورت گرفته اقدامات حداقلی و جزو وظایف دستگاه های اجرایی بوده است.

ابراهیمی افزود: وقتی دستگاهی به اجبار اقدامی برای مدیریت و ساماندی پسماند انجام داده نباید انتظار تقدیر داشته باشد چراکه هنوز به وظایف اصلی خود عمل نکرده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: متاسفانه دفتر روستایی به مکاتبات محیط زیست در زمینه مدیریت پسماند پاسخ نمی دهد و با ایده آل تا مدیریت پسماند در استان فاصله داریم.

وی گفت: کارهای صورت گرفته در حوزه مدیریت پسماند حتی در حد انجام وظیفه دستگاه های اجرایی نبوده است و باید تلاش بیشتری در این حوزه صورت گیرد.

وی خواهان پای کار بودن دولت، مجلس و شوراهای اسلامی برای مدیریت پسماند در حوزه استان شد.

 
کلید واژه :

میراث دار ۴۰ سال عدم مدیریت پسماند در مازندران هستیم

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha