کد خبر : ۲۵۷۸۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار

سلسله کارگاه های ایمنی زیستی برگزار می شود

پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار به منظور ارتقای آگاهی کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست، اقدام به برگزاری سری کارگاه های ایمنی زیستی کرده است.

سلسله کارگاه های ایمنی زیستی برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  این کارگاه ها که تاکنون تعدادی از آنها برگزار شده است، از مجموعه کارگاه های آموزشی پروژه توانمندسازی ایمنی زیستی است که با اعتبار صندوق محیط زیست جهانی و مساعدت برنامه حفاظت از محیط زیست سازمان ملل متحد برگزار می شود.

جلیل بادام فیروز - رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار- گفت: این کارگاه ا برای اجرای طرح توانمند سازی ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. هدف از برگزاری این کارگاه ها تشریح دستورالعمل ها و پروتکل ها برای آگاهی رسانی به کارشناسان و متخصصان و تصمیم گیرندگان حوزه ایمنی زیستی است.

وی اظهار امیدواری کرد: این سلسله کارگاه ها در آگاهی بخشی عموم جامعه و بویژه مخاطبان تاثیرگذار و تصمیم سازان در این حوزه، مفید و موثر باشد.

گفتنی است، تا پایان شهریور ماه شش کارگاه ایمنی زیستی توسط پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار و با نظارت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار خواهد شد. در هریک از این کارگاه ها  جمعی از اساتید متخصص و مجرب در حوزه زیست فناوری حضور دارند که در بخشهای مختلف زیست فناوری نوین سخنرانی می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست از جمله موضوعات بحث شده در این کارگاه ها می توان به مقوله هایی چون قوانین و استانداردهای ملی و بین المللی در حوزه ایمنی زیستی و زیست فناوری نوین ، وضعیت جهانی محصولات تراریخته و کاربردهای آن ها، اصول و روشهای ارزیابی مخاطرات احتمالی محصولات اصلاح شده ژنتیکی در دنیا  و راهکارهای کاهش مخاطرات حاصل از آنها اشاره کرد .

کلید واژه :

ایمنی زیستی

ثبت نظرات
captcha