کد خبر : ۲۵۶۱۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اصلاح و توسعه ۱۵ کیلومتر از شبکه توزیع آب و جمع آوری فاضلاب

سقز - مدیر اداره آب و فاضلاب شهری سقز از اتمام عملیات ۱۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر خبرداد.

اصلاح و توسعه ۱۵ کیلومتر از شبکه توزیع آب و جمع آوری فاضلاب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس ولایتی شامگاه یکشنبه در نشست با ان و اصحاب رسانه شهرستان سقز، اظهارداشت: در حال حاضر پروژه فاز دو تصفیه خانه فاضلاب سقز دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۲۵ درصد پیشرفت از لحاظ تجهیزات است.

وی با بیان اینکه هزار و ۶۰۰ اتفاق در حوزه آب به واحد اتفاقات گزارش شده است، افزود: چهار گروه برای رفع حوادث و اتفاقات در سقز فعالیت می کنند و واحد اتفاقات سقز در استان رتبه اول را کسب کرده است.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری سقز با بیان اینکه شهر سقز دارای ۵۳ هزار مشترک آب است از ان خواست در راستای مدیریت صحیح مصرف و صرفه جویی آب فرهنگ سازی کنند.

ولایتی از حمایت های نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان در راستای جذب، تامین و تخصیص اعتبار تقدیر کرد و ادامه داد: تغییر رنگ آب این شهر در روزهای گذشته به دلیل شکستگی خط انتقال آب بوده است.

وی با بیان اینکه طول شبکه توزیع آب سقز در حال حاضر ۳۵۰ کیلومتر است، یادآور شد: در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی در زمان خاموشی های برق در تابستان امسال برای انتقال و پمپاز آب در سقز از دیزل ژنراتور استفاده شد.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری سقز به اقدامات شاخص این اداره در سقز اشاره کرد و گفت: جمع آوری فاضلاب تعداد زیادی از محله ها و به ویژه نقاط پرتراکم تازه آباد از مهمترین اقدامات این اداره بوده و جمع آوری نقاط پراکنده تازه آباد نیز به جد پیگیری می شود.

ولایتی تلاش برای کاهش هدر رفت آب، ارتقای ظرفیت تصفیه خانه آب سقز از ۴۸۰ لیتر در ثانیه به ۶۰۰ لیتر در ثانیه و به حد ایده آل رساندن خروجی تصفیه خانه سقز را از دیگر برنامه های این اداره برشمرد.

کلید واژه :

شبکه توزیع آب

،

شبکه جمع آوری فاضلاب

،

اصلاح و توسعه

ثبت نظرات
captcha