کد خبر : ۲۵۵۶۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت

کاهش 30 درصدی مصرف آب شرب برای فضای سبز هرمزگان

بندرعباس – پایگاه خبری محیط زیست ایران- معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت: براساس بخشنامه ابلاغی هیات وزیران تا پایان امسال با نصب دستگاه تصفیه فاضلاب در بوستانهای بزرگ این استان مصرف آب برای فضای سبز 30 درصد کاهش می یابد.

کاهش 30 درصدی مصرف آب شرب برای فضای سبز هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علا امیریان نژاد روز دوشنبه در گفت و گوبا افزود: در این راستا آبفای استان طی تفاهم نامه ای نسبت به واگذاری پساب به میزان 200 لیتر بر ثانیه به شهرداری بندرعباس برای آبیاری فضای سبز شهری اقدام کرده است.
وی یاد آور شد: در حال حاضر با هماهنگی و همکاری شهرداری بندعباس 5 بوستان پرمصرف مشخص و مطالعات و امکان سنجی نصب دستگاه تصفیه فاضلاب خام در این بوستان ها انجام شده است.
وی ادامه داد: براساس تفاهم نامه منعقد شده دستگاه تصفیه فاضلاب بوستان الزهرای بندرعباس شهر به ارزش 3 میلیارد و500میلیون ریال خریداری و تحویل شهرداری شد.
وی، کاهش فضای مورد نیاز برای نصب ، قابلیت تصفیه فاضلاب های قابل تجزیه بیولوژیکی با بار آلودگی بالا، کیفیت بهتر پساب خروجی، تولید لجن کمتر و راندمان بالاتر تصفیه فاضلاب در مقایسه با سایر روش های لجن فعال از جمله مزایای پکیج تصفیه فاضلاب MBBR عنوان کرد.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضاب شهری هرمزگان اظهار داشت: با توجه تنش آبی موجود در شهر بندرعباس و استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز شهری در راستای کاهش مصرف آب شرب یک ضرورت است.
به گفته امیریان نژاد، کیفیت پساب خروجی این دستگاه تصفیه فاضلاب در حد استاندارد آبیاری فضای سبز (استاندارد US EPA) است که مورد تایید سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نیز می باشد.
وی ظرفیت آب تولیدی این دستگاه 50 متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد وافزود: تصفیه فاضلاب در این دستگاه به روش سیستم بیولوژیکی به روش لجن فعال و با استفاده از هوادهی عمقی (MBBR) است.
همچنین کاربرد این پکیج تصفیه شامل تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی نظیر فاضلاب مجتمع ها و ویلاهای مسکونی، ساختمان های اداری، هتل ها و مراکز اقامتی، رستوران ها، کارخانجات، کارگاه ها، مجتمع های تفریحی و... است.

انتهای پیام

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

مصرف آب شرب

،

فضای سبز هرمزگان

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

مصرف آب شرب

،

فضای سبز

،

هرمزگان

ثبت نظرات
captcha