کد خبر : ۲۵۵۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طبیعت تالاب استیل آستارا پاکسازی شد

آستارا - پایگاه خبری محیط زیست ایران - دوستداران محیط زیست در آستارا با جمع آوری 700 کیلوگرم زباله از اطراف تالاب استیل، جان تازه ای به آن بخشیدند.

طبیعت تالاب استیل آستارا پاکسازی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس اداره محیط زیست آستارا روز دوشنبه در حاشیه این برنامه فرهنگی به گفت: تالاب استیل با 138 هکتار وسعت و درختان توسکا در هفت کیلومتری جاده آستارا به تالش، از مناطق گردشگری این شهرستان است.
محمدرضا روشنی افزود: در دین اسلام به حفاظت محیط زیست تاکید شده و در نظام جمهوری اسلامی نیز به عنوان یک اصل قانون اساسی مطرح شده و در دستورات مقام معظم رهبری نیز مشهود است.
وی بیان کرد: برای دستیابی به محیط زیست پایدار توام با توسعه، باید آموزش های عمومی فراگیر شود و گفتمان سازی حفظ محیط زیست را تکلیف اجتماعی و شرعی بدانیم.
وی ادامه داد: حضور فعالان محیط زیست و تقویت تشکل های مردمی در حفظ طبیعت نقش محوری دارد و رویکرد دولت تدبیر و امید، توجه به نهادهای مدنی و تقویت مشارکت های اجتماعی است و در آستارا نیز به این امر توجه می شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا افزود: فرهنگ اجتماعی مهم ترین عامل پیشگیری از تخریب محیط زیست است و باید در این راستا برای رسیدن به فهم مشترک تلاش کنیم.
مریم توشه مسئول گروه مردم نهاد همیاران طبیعت آستارا نیز گفت: تالاب استیل از سرمایه های طبیعی و خدادادی این شهرستان و گیلان است و همه باید در صیانت آن کوشا باشیم و برای نسل های آینده حفظ کنیم.
وی تاکید کرد: باید با ریختن زباله در سطل های تعبیه شده در اطراف مناطق طبیعی، برای حفظ محیط سبز و زیبا تلاش کنیم.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و روزانه به طور میانگین 120 تن زباله در آن تولید و در منطقه داداش آباد در نزدیکی ساحل خزر دفن می شود.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha