کد خبر : ۲۴۷۲۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان گفت

عدم مشاهده آلودگی نفتی در منطقه بحرکان هندیجان

اهواز - پایگاه خبری محیط زیست ایران - رییس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان گفت: بررسی و انجام پایش دریایی در منطقه بحرکان نشان می دهد اثری از آلودگی ناشی از نفت در حوزه استحفاظی هندیجان وجود ندارد.

عدم مشاهده آلودگی نفتی در منطقه بحرکان هندیجان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز شنبه هفته جاری فیلمی که گفته شده توسط برخی صیادان گرفته شده در فضای مجازی منتشر ، و در آن ادعا شده بود که رها سازی نفت خام از سکوهای نفتی در منطقه بحرکان منجر به آلودگی دریا و ایجاد لکه نفتی شده است.
در این فیلم هیچ اشاره ای به مختصات و نقطه دقیق محل آلودگی نشده و محیط زیست هندیجان برای بررسی موضوع اقدام به انجام عملیات پایش دریایی کرد.
مصطفی حق زاده روز یکشنبه در گفت و گو با بیان کرد: از ساعت پنج صبح امروز به همراه تعدادی از کارشناسان این اداره اقدام به پایش منطقه دریایی بحرکان برای بررسی موضوع انتشار نفت شد که اثری از آلودگی مشاهده نشد.
وی گفت: علاوه بر دریا، سکوهای نفتی بهرگانسر نیز مورد بررسی قرار گرفت که اثری از نشت نفت نیز در سکوها دیده نشد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان ادامه داد: آلودگی نفتی اگر رخ داده باشد اثرات آن بر روی آبزیان، پرندگان و حتی در ساحل دریا قابل مشاهده است در حالی که هیچکدام از این موارد دیده یا گزارش نشد.
حق زاده در خصوص فیلم منتشر شده گفت: این فیلم مشخص نیست در چه زمان و مکانی گرفته شده و سایر صیادان نیز اطلاعی در این خصوص نداشتند.
شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی این استان است.
انتهای پیام

کلید واژه :

نشت نفت

،

سلامت و محیط زیست

،

آلودگی نفتی

،

منطقه بحرکان هندیجان

ثبت نظرات
captcha