کد خبر : ۲۴۵۷۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی

توزیع نذورات با ظروف یکبار مصرف گیاهی و بهداشتی و جمع آوری پسماند تولیدی

بیرجند - پایگاه خبری محیط زیست ایران - اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در اطلاعیه ای هیات های عزاداری را به استفاده از ظروف گیاهی و پاکسازی معابر و خیابان ها پس از توزیع نذورات در ماه محرم توصیه کرد.

توزیع نذورات با ظروف یکبار مصرف گیاهی و بهداشتی و جمع آوری پسماند تولیدی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در این اطلاعیه با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم و استفاده از ظروف یکبار مصرف و تجمع زباله، مصرف ظروف یکبار مصرف گیاهی، کاغذی و جمع آوری و مدیریت پسماندهای تولیدی را از اهمیت ویژه ای برخوردار دانست.
حسن اکبری در خصوص توصیه های زیست محیطی برای حفظ سلامت عزاداران حسینی در ایام محرم اظهار داشت: هر سال با فرارسیدن ایام محرم و صفر حجم زیادی از نذورات در ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف در مساجد، هیات ها و تکایای مذهبی در سطح استان توزیع می شوند که نکات بهداشتی در این موارد باید رعایت شود.
وی گفت: با توجه به اینکه تماس این ظروف با غذای گرم و چرب، خاصیت اسیدی ایجاد کرده و مواد بسیار خطرناکی تولید می کند و تهدیدی برای سلامت شهروندان محسوب می شود، لذا توصیه می شود شهروندان از ظروف یکبار مصرف با منشا گیاهی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه شهروندان در توزیع چای، شیر داغ یا هر نوع نوشیدنی دیگر از لیوان های یکبار مصرف کاغذی یا با پایه گیاهی بهداشتی استفاده کنند افزود: ضرورت دارد پس از توزیع و مصرف نذورات، هیات ها، مساجد و تکایا با همکاری عموم شهروندان فهیم نسبت به جمع آوری ظروف استفاده شده اقدام کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بیان کرد: شهروندان از رها کردن ظروف در محل خودداری کنند، ضمن اینکه ضروری است مسئولان هیات ها و تکایا در جمع آوری این ظروف در محل توزیع، نظارت لازم را اعمال کنند.
وی همچنین از ائمه جماعات مساجد خواست در جلسات و سخنرانی های مساجد در انتقال مفاهیم کاربردی محیط زیستی به عزاداران حسینی تلاش کنند.

انتهای پیام
کلید واژه :

پسماند

،

جمع آوری پسماند

،

نذر جمع آوری زباله

،

بازیافت پسماند

،

بازیافت

،

جمع آوری زباله

،

زباله

،

نذورات

،

ظروف یکبار

ثبت نظرات
captcha