کد خبر : ۲۴۵۲۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بهره برداری از کارخانه پسماند تالش تا یکسال آینده

فرماندار شهرستان تالش گفت: احداث کارخانه پسماند با اعتبار 80 میلیارد تومان را در لیسار تالش آغاز کرده ایم و پیش بینی می شود تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.

بهره برداری از کارخانه پسماند تالش تا یکسال آینده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید «عیسی مهدوی»، گفت: تالش تنها شهرستانی است که ۱۱ هزار عشایر دارد و ۴۸ درصد اشتغال این شهرستان مربوط به کشاورزی است.

وی ادامه داد: شهرستان تالش در تولید محصول کیوی در استان اول است، به دنبال این هستیم که بتوانیم محصولات فرآوری شده از کیوی تولید کنیم.

مهدوی خاطرنشان کرد: برنج، گیلاس، ازگیل و... از دیگر محصولات شهرستان تالش هستند که بیش از ۲۴۰ هزار تن از این محصولات به ارزش اقتصادی هزار میلیارد تومان در طی سال برداشت می شود.

وی افزود: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی برخی واحدها که موانع تولیدی، اداری و مجوزی داشتند، موانع برطرف شد.

مهدوی تصریح کرد: پرورش آبزی پروری و ماهیان خاویاری یکی از ظرفیت های شهرستان تالش است که می تواند زمینه رونق اقتصادی را فراهم کند و هم اکنون در منطقه قروق واحد بسته بندی خاویار در مراحل آغاز فعالیت قرار دارد. تالش از لحاظ پرورش ماهیان خاویاری رتبه نخست در استان را دارد هم چنین در آبزی پروری بعد از رشت، در جایگاه دوم قرار دارد. در سال، 3000 تن آبزی پروری در شهرستان تالش انجام می گیرد. فاز نخست پروژه ماهیان خاویاری همزمان با دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری می رسد که حدود 300 شغل را فراهم می کند.

وی با اشاره به اشتغالزایی در تالش گفت: دولت تدبیر و امید متناسب با شعار سال و تحقق وعده خود در راستای اشتغالزایی اقدام به پرداخت تسهیلات کرده است که اعتبار شهرستان تالش حدود 46.4 میلیارد تومان در بخش اشتغال فراگیر و 29.2 میلیارد تومان در بخش روستایی بوده است که پیش بینی می شود برای 2710  نفر اشتغال ایجاد شود. تاکنون مجموعاً در 378 طرح با رقم 10.9 میلیارد تومان جذب اعتبار در حوزه تسهیلات اشتغالزایی داشتیم که برای 433 نفر شغل ایجاد شده است. شهرستان تالش از لحاظ تعداد پروژه در استان در بالاترین سطح قرار دارد. اکثر پروژه های این شهرستان در سیستم بانکی در حال انجام پیگیری بانک و در نوبت پرداخت قرار دارد که شامل 452 طرح با رقم 52.8 میلیارد تومان است.

فرماندار تالش گفت: تمام روستاهای تالش تحت پوشش شبکه بهداشت هستند و 50 روستای این شهرستان از پزشک خانواده برخوردارند. یک بیمارستان در حال ساخت داریم که تاپایان سال به بهره برداری می رسد.

مهدوی با اشاره به این که یکی از موضوعات مهم در راستای ایجاد اشتغال، حوزه گردشگری است، گفت: در تالش طرح های خوب گردشگری را آغاز کردیم، محوریت هم با گردشگری شهری است، چون 8 شهر ما در محور طولی قرار دارند و این خود عامل جذب و حفظ گردشگران می شود.

وی یادآور شد: زباله به یک چالش اساسی در تالش تبدیل شده و بسیاری از طبیعت های بکر ما در معرض نابودی است، در همین راستا احداث کارخانه پسماند با اعتبار 80 میلیارد تومان را در لیسار آغاز کردیم و پیش بینی می شود تا پایان سال 1398 به بهره برداری برسد.

انتهای پیام

کلید واژه :

پسماند

،

جمع آوری پسماند

،

نذر جمع آوری زباله

،

بازیافت پسماند

،

بازیافت

،

جمع آوری زباله

،

زباله

،

کارخانه پسماند تالش

،

کارخانه پسماند

،

تالش

ثبت نظرات
captcha