کد خبر : ۲۴۴۷۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مردم قم

تبدیل دریاچه نمک به کانون گرد و غبار بر 25 درصد جمعیت کشور تاثیر می گذارد

نماینده مردم قم در مجلس بحران خشکسالی دریاچه نمک را مورد توجه قرار داد و گفت: با ادامه روند کنونی و عدم تأمین حقابه های این تالاب ارزشمند، دریاچه نمک به یکی از کانون های اصلی گرد و غبار در مرکز کشور تبدیل خواهد شد و زندگی 25 درصد جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

تبدیل دریاچه نمک به کانون گرد و غبار بر 25 درصد جمعیت کشور تاثیر می گذارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ، احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل محیط زیست استان قم اظهار کرد: مدیرانی که ارزش های نظام را حفظ کرده و به دور از حاشیه های سیاسی، فقط به مردم خدمت می کنند و در این مسیر از کسی جز خداوند متعال هراسی ندارند، قطعا مورد حمایت نمایندگان مردم قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید بر اساس وظایف حاکمیتی و نظارتی خود، با همه توان برای تأمین سلامت جامعه و طبیعت تلاش کند، گفت: مسئولان این سازمان نباید هیچ گاه در برابر افراد صاحب نفوذ کوتاه آمده و در صدور مجوزها برای واحدهای صنعتی، باید همواره قانون را مدنظر داشته باشند و در برابر هجمه ها ایستادگی کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی معضلات زیست محیطی در استان قم، آلایندگی برخی واحدهای صنعتی در بخش سلفچگان را مورد توجه قرار داد و گفت: تولید و اشتغال نباید به قیمت جان مردم تمام شود، چنانچه امروز در روستاهای بخش سلفچگان سلامت مردم در مخاطره جدی قرار گرفته است.

وی با اشاره به نظارت بر کار مدیران اجرایی استان قم از سوی نمایندگان مجلس، بر ضرورت توجه جدی به خدمت رسانی به شهروندان تأکید کرد و گفت: در صدور مجوزهای زیست محیطی نباید افراط و تفریط داشته باشیم و فقط باید قوانین و ضوابط سازمان محیط زیست ملاک و معیار بوده و هیچ توصیه ای از سوی دیگر مسئولان پذیرفتنی نیست.

امیرآبادی بحران خشکسالی دریاچه نمک را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با ادامه روند کنونی و عدم تأمین حقابه های این تالاب ارزشمند، دریاچه نمک به یکی از کانون های اصلی گرد و غبار در مرکز کشور تبدیل خواهد شد و زندگی 25 درصد جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه اگر حقابه های دریاچه نمک تأمین نشده و این منطقه به کانون گرد و غبار تبدیل شود، مسؤولان وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست باید پاسخگوی آن باشند، تصریح کرد: سرمایه گذاری در دریاچه نمک باید با رعایت تمامی شرایط و ضوابط زیست محیطی انجام شود.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha