کد خبر : ۲۴۳۶۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت

نور خورشید گرما و عدم انجماد چالش آب های بسته بندی شده

شیراز-پایگاه خبری محیط زیست ایران- کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: هر چند آب های بسته بندی شده باعث دسترسی بسیاری از انسان ها به آب سالم و بهداشتی شده است ولی چالش ها و تهدیداتی را نیز پیش روی سلامت انسان ها و محیط زیست قرار داده است.

نور خورشید گرما و عدم انجماد چالش آب های بسته بندی شده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد کاظم حیدری یکشنبه به اظهارداشت:بطری های آب معدنی که معمولا از جنس پلی اتیلن تری فتالات هستند در شرایط نامناسب دمایی نظیر انجماد یا دماهای بالاتر از 60 درجه سانتی گراد همچنین قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید و نگهداری آب به صورت طولانی مدت در آنها، موادی نظیر آنتیموان و ترکیبات فنولی را به درون آب آزاد می کنند که می تواند باعث به مخاطره افتادن سلامت انسان شود.
وی بیان کرد: قرار ندادن آب های بطری شده در معرض آفتاب، همچنین عدم انجماد آب معدنی و استفاده نکردن از آب معدنی هایی که در خودرو و در شرایط گرم باقیمانده اند برای حفظ سلامت ضروری است.
حیدری گفت: آب های بسته بندی شده از نظر ترکیبات نسبت به آب شرب لوله کشی عرضه شده در بسیاری از شهرهای ایران برتری خاصی ندارند و استفاده از آب شرب لوله کشی و نگهداری آن در بطری های شیشه ای برای آشامیدن بهترین گزینه است.
این کارشناس ادامه داد:برای کودکان نیز در فصل های گرم که با قطعی آب روبرو هستیم و احتمال سیفون معکوس و ورود آلودگی به شبکه آب آشامیدنی وجود دارد، می توان از آب لوله کشی جوشانده شده استفاده کرد.
شهرستان فسا در فاصله 130کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

تصفیه آب

،

تصفیه

،

آب

،

نور خورشید

،

گرما

،

عدم انجماد

،

چالش

،

آب های بسته بندی شده

ثبت نظرات
captcha