کد خبر : ۲۴۳۴۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو شورای شهر تهران گفت

۵ سال کاهش عمر و افزایش بیماری های تنفسی با بحران آلودگی هوا

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه آلودگی هوا بحران ملی است، گفت: حل این معضل نیازمند عزم ملی است.

۵ سال کاهش عمر و افزایش بیماری های تنفسی با بحران آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران پس از استماع گزارش معاونت حمل و نقل شهرداری تهران گفت: بحث آلودگی هوا، از مهم ترین مطالبات شهروندان است و موضوع آلودگی هوا یک بحران ملی است و عزم ملی می طلبد.

وی تاکید کرد: فقط شهرداری تهران درگیر این مسئولیت نیست. بر اساس آمار در زمان تشدید آلودگی هوا، شمار بیماران تنفسی ۶۰ درصد افزایش پیدا می کند. آلودگی هوا موجب کاهش عمر به میزان حداقل ۵ سال در تهرانیان شده است.

عضو شورای شهر تهران گفت: بر این اساس سن امید به زندگی کاهش یافته است؛ بر اساس آمار بانک جهانی ۹۹۰۰ نفر در سال ۸۴ بر اثر دو آلاینده مهم فوت کرده اند.

وی ادامه داد گزارشی که معاون حمل و نقل ارائه کرد فعالیت های مختلفی بود که بخشی از آن بر اساس طرح جامع ترافیک و متناسب با طرح جامع انجام شده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر بخواهیم این گزارش را به سه بخش کنیم می توان این گونه تقسیم بندی کرد؛ یکی آنکه برخی فعالیت ها نیازمند بودجه دولتی است، بخش دیگر بر اساس بودجه معاونت حمل و نقل قابل انجام است و اما بخش سوم نیازمند پیگیری مدیریتی است و با هماهنگی صورت میگیرد مثل عبور اتوبوس ها گازی و کامیون ها از مداخل شهر تهران است اتفاقا بخش سوم بر اساس آمار منتشره بیشترین عامل آلودگی هوا بوده است.

فراهانی گفت: شهریور سال گذشته عنوان شد که ۵۱ درصد آلودگی هوا تهران به دلیل ورود کامیون ها است که حدود ۲۰ هزار دستگاه وارد شهر می شده اند. که با پیگیری های مدیریتی رفع خواهد شد.

وی اظهار داشت: خواهش من این است که از بخش دوم و سوم که مربوط به شهرداری و پیگیری هاست گزارش پیشرفت فیزیکی داده شود. این که هر سال گزارشی بدهیم این کار ها باید بشود و خوب است انجام گردد کافی نیست و نیازمند این است که بدانیم تا کنون چه کارهایی انجام شده و ما در چه وضعیت مشخص هستیم تا پروژه ها کنترل شود.

کلید واژه :

آلودگی هوای تهران

،

ازن

،

کاهش عمر

،

افزایش بیماری های تنفسی

،

بحران آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha