کد خبر : ۲۴۳۲۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قم - نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت

لزوم رعایت ضوابط زیست محیطی در سرمایه گذاری در دریاچه نمک قم

قم - نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاری در دریاچه نمک باید با رعایت تمامی شرایط و ضوابط زیست محیطی انجام شود.

لزوم رعایت ضوابط زیست محیطی در سرمایه گذاری در دریاچه نمک قم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار مدیرکل و معاونان این اداره کل در سخنانی اظهار داشت: مدیرانی که ارزش های نظام را حفظ کرده و به دور از حاشیه های سیاسی، فقط به مردم خدمت می کنند و در این مسیر از کسی جز خداوند متعال هراسی ندارند، قطعا مورد حمایت نمایندگان مردم قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید بر اساس وظایف حاکمیتی و نظارتی خود، با همه توان برای تأمین سلامت جامعه و طبیعت تلاش کند، گفت: مسئولان این سازمان نباید هیچ گاه در برابر افراد صاحب نفوذ کوتاه آمده و در صدور مجوزها برای واحدهای صنعتی، باید همواره قانون را مدنظر داشته باشند و در برابر هجمه ها ایستادگی کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی معضلات زیست محیطی در استان قم، آلایندگی برخی واحدهای صنعتی در بخش سلفچگان را مورد توجه قرار داد و گفت: تولید و اشتغال نباید به قیمت جان مردم تمام شود، چنانچه امروز در روستاهای بخش سلفچگان سلامت مردم در مخاطره جدی قرار گرفته است.

وی با اشاره به نظارت بر کار مدیران اجرایی استان قم از سوی نمایندگان مجلس، بر ضرورت توجه جدی به خدمت رسانی به شهروندان تأکید کرد و گفت: در صدور مجوزهای زیست محیطی نباید افراط و تفریط داشته باشیم و فقط باید قوانین و ضوابط سازمان محیط زیست ملاک و معیار بوده و هیچ توصیه ای از سوی دیگر مسئولان پذیرفتنی نیست.

امیرآبادی بحران خشکسالی دریاچه نمک را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با ادامه روند کنونی و عدم تأمین حقابه های این تالاب ارزشمند، دریاچه نمک به یکی از کانون های اصلی گرد و غبار در مرکز کشور تبدیل خواهد و زندگی ۲۵ درصد جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه اگر حقابه های دریاچه نمک تأمین نشده و این منطقه به کانون گرد و غبار تبدیل شود، مسئولان وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست باید پاسخگوی آن باشند، تصریح کرد: سرمایه گذاری در دریاچه نمک باید با رعایت تمامی شرایط و ضوابط زیست محیطی انجام شود.

سید رضا موسوی مشکینی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از وضعیت و مشکلات زیست محیطی استان در حوزه های مختلف انسانی و طبیعی را ارائه کرد و اقدامات انجام گرفته و برنامه های اداره کل برای دستیابی به محیط زیست سالم و پایدار در این خطه مقدس را مورد توجه قرار داد.

کلید واژه :

ضوابط زیست محیطی

،

دریاچه نمک قم

،

دریاچه نمک

ثبت نظرات
captcha