کد خبر : ۲۴۳۱۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران

نقش موثر دولت الکترونیک در کاهش سفرهای درون شهری و کاهش آلودگی هوا

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که استفاده از تکنولوژی و تحقق دولت الکترونیک می تواند در کاهش سفرهای درون شهری نقش بسزایی داشته باشد، گفت: قطعا کاهش سفرهای درون شهری در کاهش آلودگی هوای شهر تهران نقش بسزایی دارد.

نقش موثر دولت الکترونیک در کاهش سفرهای درون شهری و کاهش آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پس از ارائه گزارش معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، مرتضی الویری در ارائه نظر خود در خصوص گزارش ارائه شده، گفت : اگر به تصویر کامل و جامع در مورد آلودگی هوا برسیم، در حوزه حمل و نقل گزارش ارائه شده خوب بوده است، اما دو عامل در این گزارش مد نظر قرار نگرفته است. یکی از این عوامل کاهش سفرهای درون شهری است.

وی افزود: ما می توانیم سفرهای درون شهری را کاهش دهیم که قطعا اقدامی موثر در حوزه مقابله با آلودگی هوا است. در حقیقت می توانیم بسیاری از کارهای خدماتی بانکی و بیمه را به صورت الکترونیک انجام دهیم و از سفرهای درون شهری بکاهیم.

الویری ادامه داد: ۳۰ درصد از آلودگی هوای تهران مربوط به منابع آلاینده ساکن و ۷۰ درصد از آن مربوط به منابع آلاینده متحرک است. باید بر روی ۳۰ درصد منابع ساکن از طریق خروج کارخانجات آلاینده از شهر اقدام جدی انجام دهیم.

وی در ادامه  تاکید کرد: شهری که بر روی گسل زلزله قرار گرفته  است آیا نمی توانیم برای دراز مدت نسبت به توزیع شبکه گاز که از ابتدا کار اشتباهی بوده است، تصمیم موثری بگیریم و در دراز مدت بر روی تولید برق و جایگزینی آن با گاز فکر کنیم؟ قطعا اینها سرفصل هایی هستند که می تواند در حوزه کاهش آلودگی هوا کمک بسزایی کند.

به گزارش ، نظری - یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در خصوص گزارش ارائه شده توسط معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، خاطر نشان کرد: باید در این گزارش موضوع تاثیر اجرای طرح ترافیک جدید بیان می شد. در مورد درآمدهای شهرداری حاصل از اجرای این طرح نیز باید اطلاعاتی داده شود که مشخص شود آیا شهرداری تهران از این محل کاهش درآمد داشته است یا افزایش درآمد.

وی تاکید کرد: ظاهرا درآمدهای حاصل از این محل به حساب خزانه واریز نشده است که این اتفاق باید هر چه زودتر محقق شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع دوچرخه های اشتراکی در شهر تهران اشاره کرد و گفت : هر چند که این طرح، طرح بسیار خوبی است، اما در شهر تهران خیلی دیده نمی شود که باید با اعمال نظارت جدی تر نسبت به اجرای آن اقدام کرد.

به گزارش ، فراهانی نیز در خصوص گزارش ارائه شده، گفت : آلودگی هوا در راس اولویت های شهروندان تهرانی قرار گرفته است و به عنوان مهم ترین مطالبه شهروندان تهرانی محسوب می شود، لذا باید نسبت به جزئیات کارهای مقابله ای با آلودگی هوای تهران اطلاعات دقیق تری ارائه شود.

وی در ادامه صحبت های خود خاطر نشان کرد: فقط شهرداری تهران درگیر این مسئولیت نیست. بر اساس آمار در زمان تشدید آلودگی هوا شمار بیماران تنفسی ۶۰ درصد افزایش پیدا می کند. آلودگی هوا بی تردید باعث کاهش عمر به میزان حداقل پنج سال میان شهروندان تهرانی شده است.

فراهانی ادامه داد: بر این اساس سن امید به زندگی کاهش یافته است. بر اساس آمار بانک جهانی ۹ هزار و ۹۰۰ نفر در سال ۱۳۸۴ بر اثر دو آلاینده مهم جان خود را از دست داده اند. گزارش که معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ارائه کرده اند، فعالیت های مختلفی را نشان می دهد که بخشی از آن بر اساس طرح جامع ترافیک متناسب با این طرح بوده است.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم این گزارش را به سه بخش تقسیم کنیم، یکی از این بخش ها فعالیت های نیازمند بودجه دولتی است و بخش دیگر بر اساس بودجه داخلی شهرداری و معاونت حمل و نقل ترافیک است و بخش سوم نیز نیازمند پیگیری مدیریتی است که با هماهنگی دستگاه های ذی ربط می تواند محقق شود.

انتهای پیام

کلید واژه :

آلودگی هوای تهران

،

ازن

،

دولت الکترونیک

،

کاهش سفرهای درون شهری

،

کاهش آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha