کد خبر : ۲۴۱۲۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کارشناس امور شهری و روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت

سرانه تولید زباله در کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از کشور است

گچساران-پایگاه خبری محیط زیست ایران- کارشناس امور شهری و روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه تولید زباله در شهرهای این استان 400 گرم از میانگین کشوری بالاتر است.

سرانه تولید زباله در کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از کشور است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نویدالله عمادی روز یکشنبه در گفت و گو با افزود: سرانه تولید زباله در کشور 800 گرم برای هر نفر و این میزان برای هر نفر در کهگیلویه و بویراحمد یک کیلو و 200 گرم است.
وی ادامه داد: هر شهروند استان کهگیلویه و بویراحمد 400 گرم بیشتر از دیگر هم وطنان زباله تولید می کنند که این نشانه استفاده نامناسب از امکانات، خدمات و کالاهای در اختیار مردم است.
عمادی اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که میزان تولید زباله تر و تجزیه پذیر در مناطق مختلف استان از تولید زباله خشک بیشتر است.
وی تصریح کرد: 174 هزار و 87 تن زباله سالانه در 17 شهر این استان تولید می شود.
عمادی با بیان اینکه دفع زباله در شهرهای این استان به صورت نیمه بهداشتی است گفت: ایجاد کارخانه بازیافت زباله تنها راهکار حل این مشکل زیست محیطی است.
وی افزود: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ جغرافیایی دارای شرایط ویژه ای است باید بازیافت و دفع بهداشتی زباله ها در اولویت قرار گیرد.
کارشناس امور شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد در استانداری گفت: 15 محل دفع زباله در این سطح این استان وجود دارد و متأسفانه در این جایگاه ها عملیات دفع زباله به صورت بهداشتی انجام نمی شود.
عمادی اظهار داشت: مسائل اقتصادی و بهداشتی، سطح فرهنگ عمومی، آداب و رسوم غذایی و نوع کاربری املاک از جمله دلایل تولید زباله در منطقه است.
وی به مردم استان توصیه کرد برای کاهش میزان تولید زباله و افزایش بهداشت به اندازه مصرف خریده کرده و از ظروف تجزیه پذیر استفاده کنند.
جمعیت این استان ا 713 هزار و 52 نفر می باشد که 397 هزار و 461 نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معادل 55.74 درصد ساکن شهرهاست.

انتهای پیام /*

کلید واژه :

زباله

،

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

پسماند

،

سرانه تولید زباله

،

کهگیلویه و بویراحمد

ثبت نظرات
captcha