کد خبر : ۲۳۴۱۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شبکه فرانس 24 گزارش داد

راهپیمایی علیه تغییرات جوی - بیشترین آسیب بانکوک و مانیل

تهران – پایگاه خبری محیط زیست ایران – شبکه فرانس 24 گزارش داد که همزمان با برگزاری نشست زیست محیطی در تایلند، ده ها شهر در سراسر دنیا شاهد تظاهرات مخالفان تغییرات جوی بود.

راهپیمایی علیه تغییرات جوی - بیشترین آسیب بانکوک و مانیل

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در حالی که مذاکرات مقام های جهانی در خصوص برخی موضوعات چالش برانگیز در حوزه تغییرات جوی با موانعی روبرو شده است فعالان خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از وارد آمدن زیان های جبران ناپذیر به کره زمین شده اند.
جنبش اعتراضی «برای آب و هوا به پاخیزید» تظاهراتی را در ده ها شهر در سراسر دنیا سازماندهی کرد تا از دولت های بخواهد از اتکای خود به سوخت های فسیلی بکاهند و به سمت انرژی های تجدیدپذیر بروند.
این تظاهرات از استرالیا شروع شد که طی آن فعالان بر یک کشتی سوار شده و در بندر سیدنی به حرکت درآمدند.
فرانس 24 گزارش داد، انتظار می رود که تظاهرات فعالان در پاریس نیز جان تازه ای پیدا کند. هزاران نفر در پاریس با در دست داشتن بنرهایی در خیابان ها راهپیمایی کردند.
بنابراین گزارش، حدود 20 هزار نفر به درخواست فیسبوکی فردی که خود را «یک شهروند عادی نگران» می نامد، پاسخ داده و گفتند که در تظاهرات شرکت می کنند.
برگزاری این تظاهرات در حالی است که وزیر محبوب محیط زیست فرانسه از سمت خود استفعا داد و دولت را متهم کرد که گام های بسیار کوچکی برای مبارزه با تغییرات جوی برداشته است.
در بانکوک پایتخت تایلند شماری از معترضان مقابل دفتر منطقه ای سازمان ملل تظاهرات کردند. هیات هایی از کشورهای مختلف در این دفتر گردآمده اند تا راهکارهای اجرای پیمان آب و هوایی پاریس را بررسی کنند.
این جلسه از روز سه شنبه آغاز شده اما تاکنون پیشرفت چندانی نداشته است. دور نهایی این گفت وگوها ماه دسامبر در لهستان برگزار می شود.
در مانیل پایتخت فیلیپین نیز هشتصد نفر در خیابان های راهپیمایی کرده و از دولت و مردم خواستند تا از اتکای خود به زغال سنگ بکاهند. گفته می شود که بانکوک و مانیل جزو پایتخت هایی هستند که بیشترین آسیب را از تغییرات جوی خواهند دید.

انتهای پیام

کلید واژه :

بانکوک

،

مانیل

،

تغییرات جوی

ثبت نظرات
captcha