کد خبر : ۲۲۷۱۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون ها

همکاریهای دو جانبه ایران و فنلاند در زمینه محیط زیست

ناصر مقدسی رییس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون ها برای شرکت در دومین نشست مقدماتی مشترک مقامات عالیرتبه مجمع محیط زیست سازمان ملل و کمیته نمایندگان دائمی به استونی سفر کرد.

همکاریهای دو جانبه ایران و فنلاند در زمینه محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست،  ناصر مقدسی رییس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های این سازمان که برای شرکت در دومین نشست مقدماتی مشترک مقامات عالیرتبه مجمع محیط زیست سازمان ملل و کمیته نمایندگان دائمی به استونی سفر کرده با چند تن از وزرای کشورهای خارجی دیدار و گفتگو کرد.

در جایگاه نایب رییس در نشست هیات رییسه مجمع محیط زیست ملل متحد در استونی حضور دارد با آقای تیلی کاینن وزیر محیط زیست فنلاند ملاقات کرد.

در این ملاقات طرفین بر فعال سازی همکاریهای دو جانبه تأکید داشته و وزیر فنلاندی با توجه به شرکت خود در کنفرانس تکنولوژی پاک که در سال ۲۰۱۶ در تهران برگزار شد، آمادگی فنلاند را در تعمیق همکاری ها به ویژه در خصوص مدیریت پسماند و بهینه سازی مصرف انرژی و مدیریت سواحل و آلودگی دریا،  پایش زیست محیطی و مدیریت داده ها اعلام کرد. در این خصوص طرفین توافق کردند که برنامه اجرایی یادداشت تفاهم موجود تهیه و زمینه عملیاتی شدن آن از طریق بخش خصوصی و یا دولتی حسب مورد فراهم شود.

در دیدار ناصر مقدسی رییس مرکز امور بین الملل وکنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست با آقای سیم کیسلر وزیر محیط زیست استونی و رییس کنونی مجمع جهانی محیط زیست ملل متحد، زمینه های مشترک محیط زیستی دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

مدیریت دیجیتالی فرآیند های محیط زیستی، ارزیابی زیست محیطی طرح ها به ویژه معادن، مدیریت پایدار جنگل و شهر هوشمند از جمله موضوعات مشترکی بود که طرفین تمایل خود را به همکاری اعلام داشتند.

در ملاقات ناصر مقدسی رییس مرکز امور بین الملل وکنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست  با فاطیما زرواتی وزیر محیط زیست و انرژی های تجدید پذیر الجزایر زمینه های مشترک همکاری دو طرف مورد بحث قرار گرفت خانم زرواتی موضوع پدیده گرد و غبار و تداوم خشکسالی و مدیریت پسماند و اقتصاد بازچرخانی و کم کربن و تغییرات اقلیمی را از مقولاتی مطرح کرد که طرفین می توانند تجربیات و الگو های موفق خود را مبادله کنند که در این خصوص توافق شد که یادداشت تفاهم سنواتی به روز رسانی و عملیاتی شود.

کلید واژه :

همکاریهای دو جانبه

،

ایران و فنلاند

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha