کد خبر : ۲۲۶۴۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جمع آوری پلاستیک برای پاکسازی دریا و اقیانوس

راه اندازی طرح جاه طلبانه جمع آوری پلاستیک برای پاکسازی دریا و اقیانوس

سرانجام طرح جاه طلبانه چند میلیون دلاری پاکسازی آب های اقیانوس از طریق نصب لوله های چند کیلومتری مکنده آلاینده ها به پایان رسید.

راه اندازی طرح جاه طلبانه جمع آوری پلاستیک برای پاکسازی دریا و اقیانوس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیجیتال ترندز،  سرانجام طرح جاه طلبانه چند میلیون دلاری پاکسازی آب های اقیانوس از طریق نصب لوله های چند کیلومتری مکنده آلاینده ها به پایان رسید.

این لوله های سبک و شناور در آب در اصل برای جمع اوری پلاستیک های موجود در آب دریاها و اقیانوس ها به کار گرفته می شوند.

مغز متفکر این طرح یک مخترع 24 ساله هلندی به نام بویان اسلات است که از چند سال قبل درصدد اجرای طرح مذکور بوده است. لوله های یادشده از قدرت مکش پلاستیک از عمق 600 متری اقیانوس ها نیز برخوردارند و وقتی به شکل یو در اقیانوس ها نصب می شوند می توانند منطقه ای به وسعت بیش از 1.5 میلیون کیلومتر مربع را پوشش دهند.

فعالان این طرح امیدوارند که بدین شیوه بتوانند حدود 50 تن پلاستیک و انواع زباله را هر سال از اقیانوس ها جمع آوری کنند. زباله های مذکور پس از جمع شدن از آب برای بازیافت ارسال خواهند شد.

امید می رود پس از تکمیل و این طرح و گذشت چند سال بتوان از این طریق 14 هزار تن پلاستیک را از اقیانوس ها جمع آوری کرد. قرار است لوله های یادشده در مرحله اول برای پاکسازی اقیانوس در حوالی خلیج سان فرانسیسکو به کار گرفته شوند. حدود 80 نفر نیز برای اجرای طرح یادشده همکاری خواهند کرد.

انتهای پیام

کلید واژه :

جمع آوری پلاستیک:پاکسازی دریا:اقیانوس

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha