کد خبر : ۲۲۲۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ممنوعیت استفاده از خودروهای فاقدمعاینه فنی در فرمانداری و شهرداری

استانداری تهران با صدور بخشنامه ای از همه نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی خواست از ابتدای پایگاه خبری محیط زیست ایرانماه از خودروهای فاقد معاینه فنی استفاده نکنند.

ممنوعیت استفاده از خودروهای فاقدمعاینه فنی در فرمانداری و شهرداری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، استانداری تهران با صدور بخشنامه ای خطاب به فرمانداران استان تهران از آن ها درخواست کرد از ابتدای ماه سال جاری از عقد قرارداد یا استفاده امانی از اتوبوس و مینی بوس و خودروهای سواری فاقد معاینه فنی جدا خودداری کنند.

هم چنین بر اساس این بخشنامه، کلیه خودروهای مشمول شهرداری ها(اعم از ناوگان حمل ونقل عمومی اتوبوس، مینی بوس، تاکسی، ون، خودروهای سنگین و نیمه سنگین موتوری و ...) ادارات، سازمان ها و... موظف به أخذ برگه معاینه فنی از مراکز معاینه فنی شده اند.

استانداری تهران به پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نیز مأموریت داده نسبت به اعمال قانون و برخورد قانونی با دارندگان وسایل نقلیه فاقد برگه معاینه فنی معتبر اقدام کند.

در این بخشنامه که از سوی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران خطاب به فرمانداران ویژه تهران و شهرستان ری و فرمانداران شهرستان های تابعه استان صادرشده، با توجه به وضعیت آلودگی هوای تهران به ویژه در شش ماهه دوم سال و با توجه به لزوم اطمینان از صحت عملکرد خودروها و أخذ تأییدیه معاینه فنی از مراکز مجاز(اعم از سبک، سنگین و موتورسیکلت) و با استناد به تبصره یک ماده شش «قانون هوای پاک» ابلاغی از سوی رئیس جمهوری به سازمان حفاظت محیط زیست، از آن ها درخواست شده اهمیت أخذ تأییدیه برگه معاینه فنی و ضرورت رعایت موارد گفته شده را به همه سازمان ها، شهرداری ها، ادارات دولتی، کارخانه ها و ... ابلاغ کنند. 

ثبت نظرات
captcha