کد خبر : ۲۰۵۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان

فاویان به عنوان روستای بدون پلاستیک در گلپایگان

اصفهان- پایگاه خبری محیط زیست ایران- فاویان از توابع شهرستان گلپایگان به منظور ترویج فرهنگ کاهش مصرف مواد پلاستیکی در ز ندگی روز مره به عنوان به عنوان روستایی بدون پلاستیک معرفی شد. م

فاویان به عنوان روستای بدون پلاستیک در گلپایگان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان گفت: به دلیل آلودگی های زیست محیطی همه باید در کاهش مصرف پلاستک در جامعه مشارکت کنیم.
دکتر ناصر رستمی شامگاه پنجشنبه در همایش شهر بدون پلاستیک با عنوان"نه به پلاستیک" در روستای فاویان شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه درعمل نمی توانیم پلاستیک را به دلیل کاربردهای آن در جامعه حذف کنیم افزود: با جایگزین کردن ظروف یک بار مصرف گیاهی بجای ظرف های پلاستیکی، استفاده از ظرف های خانگی، کیسه پارچه ای چندبار مصرف و تفکیک زباله های پلاستیکی از زباله های خانگی می توانیم به حفظ سلامتی و محیط زیست کمک کنیم.
وی تاکید کرد: ماندگاری طولانی پلاستیک در طبیعت خسارات زیاد و گاه جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می کند.
در ادامه کارشناس حوزه بهداشت و درمان فرمانداری گلپایگان نیز گفت: با پیگیری های انجام شده "روستای فاویان" به عنوان اولین روستای بدون پلاستیک در این شهرستان معرفی شده است.
سمیه شبان افزود : شبکه بهداشت و درمان گلپایگان نیز در صدد است با اجرای طرحی با همکاری دیگر دستگاه های ذیربط با فرهنگ سازی مصرف پلاستیک را در سطح شهرستان گلپایگان کاهش دهد.
رحمت الله حاج ناصری رئیس شورای اسلامی روستای فاویان نیز گفت: استفاده از ظروف خانگی ، استفاده از کیسه های پارچه ای بجای پلاستیکی و پاکسازی مواد پلاستیکی در سطح معابر با همکاری اهالی محل از شاخصه های طرح "روستای بدون پلاستیک"در شهرستان گلپایگان است.
در این همایش که جمعی از مسئولان محلی و اهالی روستا حضور داشتند از دست اندرکاران اجرای طرح روستای بدون پلاستیک فاویان قدردانی شد.
شهرستان گلپایگان در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.
ت/7138/ 6022

انتهای پیام /*
 
 
 
 
 
 
 
کلید واژه :

زباله

،

پلاستیک های تجزیه پذیر

،

آلودگی های پلاستیکی

،

آلودگی پلاستیک

ثبت نظرات
captcha