کد خبر : ۱۹۲۶۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران

شهرک صنعتی روی نیازمند رعایت استانداردهای زیست محیطی است

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران با تاکید بر این که سلامت زنجانی ها با چالش مواجه شده است، گفت: شهرک صنعتی روی به جد نیازمند رعایت استانداردهای زیست محیطی است.

شهرک صنعتی روی نیازمند رعایت استانداردهای زیست محیطی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نازخند صبحی در گفت وگو با ، با اشاره به وجود مسیل هایی که در اطراف شهرک روی و داخل آن برای هدایت روان آب ها وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه این روان آب ها آلودگی ها را به ویژه در زمان بارندگی به بیرون انتقال می دهند و با وجود این که تعدادی از مسیل ها در مسیر واحدها قرار دارد، بدون مجوز است. در خصوص برخی از مسیل ها نیز حین صدور مجوز به میزان آلودگی توجه نشده است.

وی ادامه داد: نحوه قرارگرفتن این مسیل ها، آلودگی را افزایش می دهد و اغلب شب ها، نفش کشیدن در هوای شهر زنجان به شدت مشکل می شود. سال ها است که شهرک صنعتی روی، به خاطر فاصله کمی که از محل سکونت مردم دارد، هوای شهر را آلوده می کند و با وجود هشدارهای لازم از جانب حافظان محیط زیست تاکنون اقدام چندانی برای رفع این معضل انجام نشده است.

صبحی تصریح کرد: از مشکلات عمده شهرک صنعتی روی، وجود مسیل هایی است که باعث انتقال آلودگی به بیرون می شود و مهم ترین مشکل دیگر این است که نخاله ها در مسیر مسیل ها قرار دارد و در آن جا تخلیه می شود. این در حالی است که روز به روز به مساحت واحدهای صنعتی افزوده می شود.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران خاطرنشان کرد: مدت ها است که شهرک صنعتی روی زنجان مشکلات عدیده ای برای ساکنان شهر زنجان ایجاد کرده است ولی متاسفانه شاهد دلسوزی چندانی برای رفع این مشکل نیستیم. در آخرین تصمیمات، واگذاری مسیل ها به واحدهای صنعتی به صورت اجاره ای مطرح شده است. به این صورت که در انتهای مسیل ها، حوضچه هایی ساخته شود تا روان آب ها جمع آوری و به مصرف مجدد برسد.

وی تصریح کرد: متاسفانه این امر تاییدی برای وجود ابدی مسیل ها و پراکندگی آلودگی به اطراف است و به سخنی دیگر، پاک کردن صورت مسئله است. با این وجود، امید آن می رود که استانداردهای زیست محیطی به موازات فعالیت در این شهرک رعایت شود و سلامت جامعه دچار آسیب نشود؛ چراکه هیچ مقام دلسوزی منکر کارگان و کارمندان زحمت کش این شهرک نیست و نمی خواهد زمینه را برای بیکاری عده ای فراهم کند.

صبحی یادآور شد: یکی از راه کارها این است که در محل دپوی پسماندها، کانالی جهت هدایت روان آب مسیل ها احداث شود و مسیل ها از متولی دلسوز برخوردار شود؛ چراکه سلامتی مردم و محیط زیست به جد ارزشمند و در صورت نابودی غیرقابل جبران است.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha