کد خبر : ۱۸۹۶۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پلیس راهور ناجا گفت

خستگی و خواب آلودگی و بی توجهی به جلو دلیل ۳۸ درصد تصادفات رانندگی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۳۸ درصد تصادفات رانندگی به دلیل خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو است.

خستگی و خواب آلودگی و بی توجهی به جلو دلیل ۳۸ درصد تصادفات رانندگی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سردار تقی مهری صبح پنجشنبه در افتتاحیه چهارمین دوره رالی گردشگری خانوادگی در شهرک آزمایش با بیان اینکه تجربه سالیان گذشته نشان می دهد که شهریورماه پرترددترین و پرتصادف ترین ماه سال است، گفت: در نیمه نخست شهریورماه امسال سفرها حدود ۱۵ درصد رشد داشته است اما در عین افزایش سفر، تعداد جانباختگان سرصحنه تصادفات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است که امیدواریم این روند تا پایان شهریورماه حفظ شود.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها ۳۸ درصد تصادفات رانندگی به دلیل خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو رخ داده است، گفت: این آمار نشان می دهد که به راحتی می توان از ۳۸ درصد از تصادفات جلوگیری کرد.
رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به این که پلیس راهور حتی یک کشته را نیز در تصادفات رانندگی زیاد می داند تاکید کرد: پلیس راهور به دنبال این است تا با اجرای برنامه های مختلف و نیز اقدامات فرهنگی منشاء اثر باشد و بتواند اقدامات موثری را انجام دهد.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را ارتقای فرهنگ ترافیک و گردشگری در جامعه دانست و گفت: پلیس راهور در صدد است که اولا مردم نکات ایمنی را در حین سفر رعایت کنند و دوما از نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری در طول مسیر سفر غافل نشده و به آنها توجه کنند.
رییس پلیس راهور ناجا ابراز امیدواری کرد که با برگزاری چنین مسابقاتی و مشارکت تمام دستگاه ها، فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه و رانندگی در کشور ارتقا پیدا یابد که البته در سال های اخیر نیز شاهد ارتقای این فرهنگ بودیم.
وی به طرح تابستانه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طبق آمارهای پزشکی قانونی، در شروع این طرح وضعیت و شرایط خوبی داشتیم و علی رغم آنکه سفرها افزایش داشت، در ماه نخست برابر آمار پزشکی قانونی با کاهش جانباخته روبرو بودیم.
رییس پلیس راهور ناجا شعار امسال هفته ناجا را "پلیس مقتدر، امین مردم" اعلام کرد و گفت: این شعار به خوبی نشان می دهد که پلیسی امین مردم است که مقتدر باشد و به عبارت دیگر پلیس زمانی می تواند امنیت را برقرار کند که اقتدار داشته باشد.

انتهای پیام/

کلید واژه :

ایمنی

،

حادثه ترافیکی

،

حادثه

،

ترافیکی

،

تصادفات رانندگی

،

خستگی

،

خواب آلودگی

ثبت نظرات
captcha