کد خبر : ۱۸۸۱۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی با جلوگیری از ذبح دام در منازل

ارومیه- پایگاه خبری محیط زیست ایران- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: مردم از ذبح دام در معابر و منازل در راستای حفظ بهداشت عمومی به ویژه پیشگیری از انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام مانند تب کریمه کنگو و کاهش مخاطرات زیست محیطی خودداری کنند.

کاهش مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی با جلوگیری از ذبح دام در منازل

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کامیار داهیم روز پنجشنبه در گفت و گو با افزود: همه کشتارگاه های دام استان آمادگی خدمات رسانی به همشهریان و حاجیان را دارد و در صورت ضرورت لازم است نسبت به رعایت بهداشت فردی از قبیل استفاده از دستکش، ماسک و لباس مناسب اقدام کنند.
داهیم ادامه داد: به منظور جلوگیری از بروز بیماری های مشترک بعد از ذبح دام گوشت باید به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری شود و قبل از این مدت از تماس با خونابه و گوشت قربانی اجتناب کرده و پس از این مدت با استفاده از دستکش و رعایت اصول ایمنی اقدام به قطعه بندی گوشت برای مصرف کنند.
وی بیان کرد: دقت در انتخاب دام، رعایت شرایط بهداشتی در حین ذبح دام و رعایت ایمنی پس از ذبح می تواند سلامت گوشت قربانی را تضمین کند.
وی گفت: در صورت وجود هرگونه ابهام و سوال، شبکه های دامپزشکی در سطح استان آماده پاسخگویی به شهروندان است.
به گزارش از وظایف حاکمیتی دامپزشکی، نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در راستای ارتقای سطح بهداشت و سلامت عمومی جامعه است.
7125/3072

انتهای پیام /*
کلید واژه :

بهداشت محیط

،

مهندسی بهداشت محیط

،

مخاطرات بهداشتی

،

مخاطرات زیست محیطی

،

ذبح دام

ثبت نظرات
captcha