کد خبر : ۱۷۹۱۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهمترین اخبار اجتماعی پایگاه خبری محیط زیست ایران

98 درصد ایران با خشکسالی انباشته در وضعیت خطرناک آبی

حادثه بریده شدن گوش کودک کار صحنه سازی بود،دستگیری دلال با 200 سکه بهار آزادی در بازار تهران،واکنش شهردار تهران به «ساختگی بودن» مصاحبه بریده شدن گوش کودک کار وقدرت خرید ۳۰ درصد کاهش یافت از مهمترین اخبار اجتماعی پایگاه خبری محیط زیست ایران در چهاردهمین روز شهریور است.

98 درصد ایران با خشکسالی انباشته در وضعیت خطرناک آبی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اداره اجتماعی دانشجویان ایران امروزچهارشنبه(14 شهریور) حدود 50 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن ها به همراه لینک در زیر آمده است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

اجرای آزمایشی طرح "تفکیک زباله از مبدا " در 3 منطقه تهران/تولید روزانه 1300 تن زباله خشک

آرش حسینی میلانی-رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در حوزه پسماند حدود ۲۰ هزار نفر به صورت غیررسمی مشغول کار هستند افزود: روزانه حدود 1300 تن به صورت غیررسمی زباله خشک ارزشمند جمع آوری می شود.

واکنش شهردار تهران به «ساختگی بودن» مصاحبه بریده شدن گوش کودک کار

شهردار تهران حضور خود در صحنه خودسوزی فردی مقابل شهرداری تهران را تکذیب کرد و همچنین درباره موضوع بریده شدن گوش یک کودک کار توسط عوامل شهرداری گفت:مصاحبه این کودک «ساختگی» بوده است.

وی با اشاره به موضوع بریده شدن گوش یک کودک کار توسط عوامل شهرداری گفت: متاسفانه تبلیغاتی که علیه شهرداری در این موضوع شد، صحت نداشت. این فرد دیشب آمد شهرداری که گوشش هم آسیب ندیده بود و فردی که با او مصاحبه کرده بود هم آمد و مشخص شد که این مصاحبه «ساختگی» بوده است.

شناسایی نسخ جعلی داروهای خاص/علت کمبود موقتی داروهای شیمی درمانی

دکتر محمدرضا روئینی-رییس داروخانه ۱۳ آبان با اشاره به علت کمبود داروهای شیمی درمانی در این داروخانه، گفت: ممکن است گاهی به علت بدهکاری نتوانیم این داروها را تامین کنیم، اما حداقل تا به حال کمبود این داروها موقتی بوده است.

کدام بیمارستان ها، خون بندناف جمع آوری می کنند؟

دکتر بشیر حاجی بیگی-سخنگوی سازمان انتقال خون از ذخیره حدود ۴۰۰۰ خون بندناف در بانک خون بندناف ملی ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر در چهار واحد بیمارستانی خون بندناف جمع آوری می شود.

اعطای مایحتاج تحصیلی به دانش آموزان تا سقف 100 هزار تومان/ برگزاری جشن عاطفه ها از فردا

پرویز فتاح-رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعلام آغاز جشن عاطفه ها از فردا 15 شهریور، از اعطای مایحتاج تحصیلی به دانش آموزان نیازمند تا سقف 100 هزار تومان خبر داد و گفت: از منابع دولتی و امدادی نیز برای تامین مایحتاج دانش آموزان استفاده خواهیم کرد و طبق برنامه ریزی های بعمل آمده همه دانش آموزان نیازمند حداقل تا سقف 100 هزار تومان مایحتاج تحصیلی دریافت خواهند کرد.

قدرت خرید ۳۰ درصد کاهش یافت / برنامه های دولت برای حمایت از دهک های کم درآمد

 انوشیروان محسنی بندپی-سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اکنون شاهد وضع نامطلوبی با توجه به افزایش قیمت ها و گرانی هستیم و طبق آنچه اعلام شد، قدرت خرید جامعه ۳۰ درصد کاهش یافته است، دو برنامه ویژه دولت را در این زمینه تشریح کرد و گفت: یک برنامه این است که بین یک تا هشت دهک از کالاهای اساسی با نرخ مصوب برخوردار شوند. باید به اقشار ویژه و به پنج دهک اول یک نگاه ویژه تر داشته باشیم. در چنین شرایطی این افراد بیشتر در سختی و مشکل اند. برنامه دوم حمایت اجتماعی مستقیم نقدی و غیرنقدی برای پنج دهک است که ظرف دو سه هفته آینده عملیاتی می شود.

اول مهرماه؛ هیچ کلاس دوره ابتدایی بدون معلم نمی ماند

 رضوان حکیم زاده-معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید هیچ کلاس دوره ابتدایی بدون معلم وجود نخواهد داشت.

سیطره خشکسالی انباشته بر 98 درصد مساحت ایران

صادق ضیاییان-رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی از وجود خشکسالی بلندمدت در 98 درصد مساحت ایران خبر داد و گفت: خشکسالی های انباشته و بلندمدت نشان دهنده وضعیت خطرناک آبی است.

وی  با اشاره به آخرین وضعیت کشور به لحاظ خشکسالی اظهار کرد: براساس شاخص 10 ساله (SPE بارش، دما و تبخیر)، 98.1 درصد مساحت کشور دچار درجات مختلف خشکسالی است و در این بازه زمانی، تنها 1.6 درصد مساحت کشور در وضعیت نرمال و سه دهم  درصد مساحت ایران در شرایط ترسالی قرار دارد.

پیش بینی سفر بیش از 2 میلیون زائر به عراق در اربعین

 سردار حسین اشتری-فرمانده ناجا از پیش بینی سفر بیش از دو میلیون زائر از مرزهای مختلف کشور در ایام اربعین به عراق خبر داد و گفت:در صورت بازگشایی مرز خسروی در استان کرمانشاه، تردد زائران علاوه بر مرزهای مهران، چذابه و شلمچه در استان ایلام و خوزستان از این استان نیز انجام خواهد شد.

به گزارش پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی به شرح زیر است:

حادثه بریده شدن گوش کودک کار صحنه سازی بود/ بازداشت ۲ نفر

دستگیری دلال با 200 سکه بهار آزادی در بازار تهران

واکنش شهردار تهران به «ساختگی بودن» مصاحبه بریده شدن گوش کودک کار

قدرت خرید ۳۰ درصد کاهش یافت / برنامه های دولت برای حمایت از دهک های کم درآمد 

سیطره خشکسالی انباشته بر 98 درصد مساحت ایران

انتهای پیام

 

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

،

ایران

،

طرح جامع

ثبت نظرات
captcha