کد خبر : ۱۷۹۰۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان گفت

امحا شدن چهار تن مواد غذایی در بوکان

مهاباد- پایگاه خبری محیط زیست ایران- کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان گفت: چهار تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در این شهرستان توسط کارشناسان بهداشت محیط کشف و با حضور مسوولان امحا شد.

امحا شدن چهار تن مواد غذایی در بوکان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رحیم ایزدمهر روز چهارشنبه در گفت و گو با افزود: این مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بوکان از مراکز و واحدهای صنفی این شهرستان کشف و توقیف شده بود.
وی ادامه داد: مواد کشف شده شامل 160 کیسه آرد دارای آلودگی شپش، 2 هزار و 800 بطری دلستر و مقداری مواد خوراکی دیگر از جمله کیک، چیپس و دوغ تاریخ مصرف گذشته بود.
وی ارزش ریالی اقلام معدوم شده را بیش از 750 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: بازرسان بهداشت محیط در مناطق شهری و روستایی، با نظارت دقیق بر تمامی اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله رستوران ها، فروشگاه ها و سایر مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی با متخلفان بهداشتی به طور جدی برخورد می کند.
وی از شهروندان خواست در هنگام خرید مواد غذایی، به مشخصات 9 گانه درج شده بر روی بسته بندی شامل تاریخ تولید، تاریخ مصرف، شماره پروانه بهره برداری، نام محصول، شرایط نگهداری، سری ساخت، آدرس تولید کننده، وزن و نام کشور سازنده توجه و هر گونه تخلفات بهداشتی را به شماره تلفن 46234066 ویا سامانه 190 اعلام کنند.
به گزارش ، از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد در این شهرستان بیش از 13 تن انواع مواد غذایی غیرقابل مصرف، تاریخ مصرف گذشته و بدون مشخصات بهداشتی با حضور مسوولان معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.
در طول هفته گذشته نیز انبار دپوی نوشیدنی غیرقابل مصرف در این شهرستان توسط کارشناسان بهداشت محیط کشف وضبط شده بود.
بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام /*

کلید واژه :

مواد غذایی

،

امحا شدن

،

مواد غذایی

ثبت نظرات
captcha