کد خبر : ۱۷۷۵۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز

انتقال آب رودخانه کرج به تهران

مدیرکل محیط زیست البرز به وضعیت طرح انتقال آب رودخانه کرج به تهران اشاره کرد و گفت: مطالعات این طرح در مراحل نهایی قرار دارد و باید نشست های استانی و ملی در این خصوص برگزار شود تا طی توافقی، میزانی از آب این رودخانه منتقل شود که به حیات آن آسیبی وارد نکند.

انتقال آب رودخانه کرج به تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فردین حکیمی در گفت وگو با  اظهار کرد: اگر وضعیت آب های سطحی استان بد شود جانوران برای تأمین آب مورد نیاز خود ناچار می شوند که مسافت زیادی را از محدوده زندگی خود طی کنند که این امر خطراتی چون اسیر شدن در دام شکارچیان را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: طی سال های گذشته شاهد کاهش منابع آب های سطحی و زیر زمینی استان بوده ایم. بدون شک این کاهش بر عوامل مختلفی از تأمین آب شرب مردم گرفته تا وضعیت کشاورزی و فضای سبز استان تاثیرگذار خواهد بود.

حکیمی با اشاره به تأثیر کم آبی بر جمعیت گونه های حیات وحش استان گفت: خوشبختانه این کم آبی تا کنون تأثیر مستقیمی بر جمعیت گونه های حیات وحش استان نگداشته است؛ البته نباید از این واقعیت فرارکرد که اگر کم آبی شدت بگیرد و تالاب ها آبگیری نشوند، دیگر شاهد حضور پرندگان مهاجر در استان نخواهیم بود.

 این مسئول توضیح داد: علاوه بر این، اگر وضعیت آب های سطحی استان بد شود جانوران برای تأمین آب مورد نیاز خود ناچار می شوند که مسافت زیادی را از محدوده زندگی خود طی کنند که این امر خطراتی چون اسیر شدن در دام شکارچیان را به دنبال خواهد داشت. فعلاً وضعیت منابع سطحی برای حفظ حیات گونه های حیات وحش استان بد نیست و امید است لااقل در همین شرایط باقی بماند.
انتهای پیام

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

،

خوزستان

،

طرح جامع

ثبت نظرات
captcha