کد خبر : ۱۷۳۸۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو شورای شهر تهران گفت

ساختگی بودن فیلم بریده شدن گوش کودک کار زباله گرد

عضو شورای شهر تهران با صحنه سازی بودن بریده شدن گوش کودک کار از پیگیری شورا برای تغییر سیکل معیوب جمع آوری زباله در شهر تهران خبر داد.

ساختگی بودن فیلم بریده شدن گوش کودک کار زباله گرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  در روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که کودک کاری را نشان می داد که اظهار می داشت، " گوشش توسط نیروهای شهرداری منطقه ۳ بریده شده است" که این فیلم در جلسه هشتادو چهارم شورای شهر در صحن شورا به نمایش درآمد.

مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران با بیان این مطلب گفت: با حساس شدن افکار عمومی و دستور معاون اول رئیس جمهور در خصوص شناسایی عوامل این حادثه به نیروی انتظامی و شهردار تهران موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: این کودک و دوستش در جریان این بررسی پیدا شدند و مشخص شد که دو نفر این کودک را وادار به بیان بریده شدن گوش توسط شهرداری کرده بودند.

عضو شورای شهر تهران گفت: این بررسی ها نشان داد که گوش کودک توسط نیروهای پسماند شهرداری بریده نشده است و در اتفاقی دیگر و در شهر ری به گوش این کودک به صورت سطحی خراشی وارد شده است.

فراهانی افزود: با پیگیری عوامل امنیتی، خودرو دو نفری که این کودک را وادار به این کار کرده بودن شناسایی شده و سپس این افراد دستگیر شدند و هم اکنون شناسایی انگیزه این افراد در دست بررسی است.

شورا پیگیر اصلاح سیکل معیوب جمع آوری زباله است

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه درگیری بین پیمانکاران و کارگران پسماند اتفاقی است که زیاد رخ می دهد، اظهار داشت: آنچه مهم است این است که این اتفاق چه به صورت واقعی و چه به صورت ساختگی می توانست رخ دهد و دلیل آن سیکل معیوبی است که در چرخه جمع آوری زباله در شهر تهران وجود دارد.

وی تاکید کرد: آنچه مورد نظر شورای شهر تهران است این است که باید فرایند جمع آوری زباله تغییر کند تا اینکه کودکان کار به شکل کنونی توسط مافیای کار به کارگیری نشوند.

فراهانی ادامه داد: اصلاح سیکل معیوب، منفعت دیگری نیز برای شهر دارد و آن این است که دیگر نیاز نیست تا سالانه ۷۰۰ میلیارد تومان بابت جمع آوری پسماند هزینه شده و حتی راهکاری برای ایجاد درآمدهای پایدار نیز میتواند باشد.

[videocode]22[videocode]

ثبت نظرات
captcha