کد خبر : ۱۷۳۱۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس اعلام کرد

خروج کارخانه کارخانه آلاینده هوای ریشمک از شیراز بدلیل میزان گرد و غبار بالا

شیراز - پایگاه خبری محیط زیست ایران - مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس اعلام کرد: تلاش انجام شده برای خروج کارخانه آلاینده ریشمک از شیراز به ثمر نشست و ریشمک به عنوان اولین کارخانه آلاینده هوا، از شهر شیراز خارج شد.

خروج کارخانه کارخانه آلاینده هوای ریشمک از شیراز بدلیل میزان گرد و غبار بالا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید محمودی چهارشنبه به گفت: با توجه به بالا بودن میزان گرد و غبار خروجی از واحد و ایجاد آلودگی هوا و داشتن شکواییه، این اداره کل از سال 1388 پیگیری های لازم برای جابه جایی و انتقال کارخانه ریشمک به مکان مناسب را در دستور کار خود قرار داد.
وی ادامه داد: با پیگیری های مکرر و مستمر کارشناسان محیط زیست، نهایتا با معرفی زمینی در منطقه لپویی در بخش زرقان شیراز، احداث کارخانه جدید در این منطقه آغاز شد و این کارخانه اکنون به محل جدید انتقال یافت.
محمودی ادامه داد: طرح انتقال این واحد از سال 93 شروع شد و براساس گزارش بازدید های ماه جاری کارشناسان کارخانه مذکور به صورت صد در صد به منطقه جدید انتقال یافته و همه دستگاه های خط تولید نیز جمع آوری و به واحد جدید منتقل شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس بیان کرد: این اداره کل در صدد است همه صنایع آلاینده را به خارج از شهر شیراز منتقل کند.
کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز، کارخانه سیمان فارس و کارخانه عایق سازی پشم شیشه، کارخانه های دیگری هستند که گفته شده آلایندگی قابل توجه دارند و همچنان در نوبت خروج از شیراز هستند.
ساخت کارخانه ریشمک در سال 1348 در بلوار امیرکبیر(جاده بوشهر) آغاز شد و در سال 1350 به بهره برداری رسید.
این کارخانه در زمینه تولید پودر و عصاره شیرین بیان فعالیت می کند.
6113 / 1876

انتهای پیام /*

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

میزان گرد و غبار

،

گرد و غبار

ثبت نظرات
captcha