کد خبر : ۱۷۲۵۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بهترین فناوری های IFA۲۰۱۸

بهترین فناوری های IFA۲۰۱۸ از نگاه گیزمگ

نمایشگاه یکی از قدیمی ترین نمایشگاه های صنعتی در آلمان است. امسال نیز مانند سال های گذشته بسیاری از فناوری های جالب در این نمایشگاه رونمایی شدند.

بهترین فناوری های IFA۲۰۱۸ از نگاه گیزمگ

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش و به نقل از گیزمگ، نمایشگاه "ایفا۲۰۱۸" امروز پایان خواهد یافت. در این خبر به معرفی بهترین فناوری های این نمایشگاه از نگاه پایگاه خبری "گیزمگ" می پردازیم.

تلویزیون "وستل"

در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ تلویزیون های با وضوح 8k بسیاری وجود داشت اما تلویزیون با وضوح 8k کمپانی "وستل" (Vestel) بزرگترین تلویزیونی بود که در این نمایشگاه موجود بود.

این کمپانی امسال از تلویزیون ۹۸ اینچی با وضوح 8k خود در این نمایشگاه رونمایی کرد. تلویزیون ۹۸ اینچی نخستین تلویزیون بزرگ دنیا نیست اما با توجه به طراحی خاصش مورد توجه بسیاری از افراد قرار گفته است. وضوح 8k بزرگترین وضوح موجود تصویری در تلویزیون و دیگر دستگاه های دیجیتال است. تعداد پیکسل های فرمت 8k شانزده برابر فرمت فول اچ دی است.

دستگاه کنترل زمان

در دنیای امروز که بسیاری از کودکان از دستگاه های هوشمند استفاده می کنند روشی برای کنترل زمان درباره استفاده از این دستگاه ها بسیار کارآمد است. اکنون کمپانی "تک دن"(Tech Den) یک روش نوین برای کمک به والدین و کودکان برای کنترل زمان استفاده از دستگاه های هوشمند ارائه کرده است. کمپانی مذکور یک محصول برای مدیریت زمان استفاده از این دستگاه ها معرفی کرده است و همراه آن یک محل شارژ و نگهداری برای دستگاه های هوشمند نیز ساخته است. هدف کمپانی "تک دن" از توسعه این محصول این است که کودکان به جای سرگرم شدن در دنیای مجازی تعاملات بیشتری با والدین خود داشته باشند.

ربات جارو برقی

کمپانی آمریکایی "Neato" از ربات جارو برقی خود در این نمایشگاه رونمایی کرد. ربات مذکور طراحی فوق العاده جذاب و کم جایی دارد و مجهز به فیلتر هوا است و می تواند گرد و خاک و آلودگی ناشی از حیوانات خانگی را نیز از سطح خانه بزداید. در بخش جانبی این ربات، برس هایی برای تمیز کردن قسمت های مختلف خانه تعبیه شده است.

هدست واقعیت ترکیبی "ایسر"

شرکت چندملیتی "ایسر" امسال در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ از هدست واقعیت ترکیبی خود که ترکیبی از  فناورهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است، رونمایی کرد. هدست مذکور" OJO ۵۰۰" نام دارد و طراحی منحصر به فردی دارد.

هدست یادشده دارای دو بند است که یکی از آنها نرم و دیگری سخت ساخته شده، بندهای نرم به آسانی توسط ماشین لباسشویی قابل شستشو هستند و بند سخت آن نیز با داشتن یک لایه اضافی، به گونه ای طراحی شده که دیرتر کثیف می شوند. هدست مذکو دارای یک اپلیکیشن مخصوص به منظور تنظیم دقیق میزان فاصله بین مردمک چشم نیز است.

تلویزیون OLED و 8k ال جی

کمپانی نامی ال جی امسال در نمایشگاه ایفا از تلویزیون ۸۸ اینچیOLED و 8k خود رونمایی کرد.  به گفته ال جی این نخستین تلویزیون دارای رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ در دنیای فناوری است و امیدوار هستند تا سال ۲۰۲۲ تعداد پنج میلیون از تلویزیون یادشده را به فروش خواهند رساند. هنوز اطلاعاتی در باره قیمت و تاریخ عرضه این محصول منتشر نشده است.

انتهای پیام

 

ثبت نظرات
captcha